• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
velsi - Почетен майстор
Май точно те са.
Galski - специалист
Тани написа:
И стените ли са от бетон :? :?

А как се казват онези на които им се вдигат плочите с едни машини и след това се зидат стените?
На ЕПК-то основните стени са носещи и са бетон. Много лесно се разпознават по схемата на апартамента.
Тези с плочите са Пакетно Повдигащи Плочи - ППП - те също си имат колони и носещо ядро.
ARTU - специалист
Та да си дойдем на думата де. На едната тераса (1,50х3,50) мисля да вдигна от двата края две стенички с YTONG - около метър и петдесет височина и около50-60 см дължина. После ще обличам всичко в дървена ламперия от вътрешната страна. Идеята е да стане като лятна градина. Другата тераса обаче ще има "Г"-образна стена от YTONG, плюс още една стеничка в другия край около 50 см ширина и пак високи около метър и петдесет. Нея ще я остъклявам, после ще правя вътрешна изолация - на пода, стените и тавана.
Тани - модератор
Съжалявам, че продължехме със "спам" , който всъщност беше полезен за мен да науча повече за методите за строителство, а може би и за други е било. Мислех ,че ти стана ясно , че терасата ти ще издържи , дори ако струпаш всичките материали за терасата само на 1 кв.м! Ако все пак имаш и други бъпроси питай! Ако те притесняват разясненията що е ЕПК и ППП , могат да бъдат изтрити , само кажи!
toci1 - напреднал
Здравейте,
Искам да попитам пак за килограмите, които може да издържи една тераса. Моята е изцяло външна, без странични стени.Блока е панелен от 89 година. Въпросът ми е до колко килограма може да издържи една такава тераса :-k Благодаря ви!
Тани - модератор
А колко тежи един човек 89-ти набор! Има си всичко - два крака , две ръце и т.н.Въпросът ми е до колко килограма тежи един такъв човек?
nihonjin - специалист
Нямам при себе си нормите за натоварване, затова говоря по памет.

Конзолен балкон се проектира да носи следните товари освен собственото си тегло.

-480кг на кв.м.
-98кг на линеен метър от парапета - вертикално
-98кг на линеен метър от парапета - хоризонтално (навън)
Тези сили в парапета действат на най-горното му ниво (ръкохватката или шапката)

Практически няма как да прехвърлите тези товари при вкарване на балкон в стая, освен ако складирате там дърва за зимата или превънете балкона в склад за строителни материали.
toci1 - напреднал
nihonjin написа:
Нямам при себе си нормите за натоварване, затова говоря по памет.

Конзолен балкон се проектира да носи следните товари освен собственото си тегло.

-480кг на кв.м.
-98кг на линеен метър от парапета - вертикално
-98кг на линеен метър от парапета - хоризонтално (навън)
Тези сили в парапета действат на най-горното му ниво (ръкохватката или шапката)

Практически няма как да прехвърлите тези товари при вкарване на балкон в стая, освен ако складирате там дърва за зимата или превънете балкона в склад за строителни материали.

Благодаря ти много за отговора.Аз предполагах, че поне 1 тон трябва да издържа, но не бях сигурен. =D>
  • 1
  • 2

Тема "максимална тежест върху терасата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: