• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Напишете въпрос свързан със санирането.
stiv1961 - майстор
torbalan написа:
недостатъка на алуминиевата дограма е, че зимно време е студена...
на пласмасовата - те недостатъците край нямат...

за това - дървена :)
ама хубава ;)
Кажи ми недостатъците на ПВЦ дограмата,умнико :?
Още повече,че недостатъка на алуминиевата дограма е, че лятно време е гореща...........философ
stiv1961 - майстор
Petyaaa написа:
А защо в никакъв случай алуминиева? Пълно е с недоволни хора от ПВЦ-то - изчетох почти всички теми тук. :|
Чела си между редовете :lol:
torbalan - Дървен философ
e какво искаш да ти кажа???

не случайно ПВЦ-то е най-евтината дограма в нормалния свят...

до колкото усещам по тона ти - предлагаш такава дограма - в такъв случай би трябвало далеч по-добре от мен да можеш да изброиш недостатъците и...

а на мен ми стига това, че преди няколко години видях новата ПВЦ дограма на 2ри блок на ТУ-София...
красота от всякъде...
беше монтирана в началото на лятото - към края - от 10 прозореца 9 не се отваряха...
EDI - майстор
То зависи кой ти я прави.Моите РЕХАУ вече 8 годинине са мръднали, не съм бутнал по тях нищо.
torbalan - Дървен философ
о, спор няма, че "майстор" може да съсипе всякаква дограма (и не само дограма де)
Petyaaa - напреднал
stiv1961 написа:
Petyaaa написа:
А защо в никакъв случай алуминиева? Пълно е с недоволни хора от ПВЦ-то - изчетох почти всички теми тук. :|
Чела си между редовете :lol:
Възможно е.
Тогава да си перифразирам въпроса - кой ПВЦ профил е качествен и кой не?
stiv1961 - майстор
Лично аз бих избрал ,,Века" или ,,Рехау"-5 камерен с троен пакет.С тази дограма изпълнена от кадърен/разбиращ от работата си/майстор и качествен обков/напр.,,Siegenia"/няма да имаш проблеми.От мен толкова.
Minkov - специалист
Petyaaa написа:
....Тогава да си перифразирам въпроса - кой ПВЦ профил е качествен и кой не?
Заложи на TROCAL 70mm и стъклопакет с K-стъкло. Аз лично съм доволен от монтажниците на Ролпласт в София, за Смолян не знам.
И не споменавай нищо здравината на алуминиевата дограма, че с тия сглобки по ъглите е по-нетрайна и от пластамасовата. За студ и конденз през зимата няма да отварям дума.
Не отминавай и мнението на torbalan -от дървена дограма от слепени пластове дървесина по-убаво нема! Стига изложението да не е югозапад, че от прякото слънцегреене през лятото стават фалове. Понякога, ама стават.
toni_g79 - специалист
Minkov написа:
Petyaaa написа:
....Тогава да си перифразирам въпроса - кой ПВЦ профил е качествен и кой не?
Заложи на TROCAL 70mm и стъклопакет с K-стъкло. Аз лично съм доволен от монтажниците на Ролпласт в София, за Смолян не знам.
И не споменавай нищо здравината на алуминиевата дограма, че с тия сглобки по ъглите е по-нетрайна и от пластамасовата. За студ и конденз през зимата няма да отварям дума.
Не отминавай и мнението на torbalan -от дървена дограма от слепени пластове дървесина по-убаво нема! Стига изложението да не е югозапад, че от прякото слънцегреене през лятото стават фалове. Понякога, ама стават.
Има има,дървена с алуминиев обков от външната страна :partyman:
stiv1961 - майстор
Ми то има и ПВЦ с алуминиева капачка.Но дограмата е 60 мм.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Дограма - каква да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: