• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Тани - модератор
Кое колко излиза и със или без труд?
Sphinx - специалист
Тани написа:
Кое колко излиза и със или без труд?
Без труд само материалите, ще се пробвам сам може и межинни снимки да слагам.
А и още един въпрос имам тръби на 4 см от стената. Зад тях явно ще сложа по малко изолация, но колко разсояние да оставя междъ изолацията и тръбите?
Тани - модератор
Ватата на Изовер е 2лв м2 за 5см дебелина
гипскартона 3 лв м2
CD UD не си спомням точно нека мякой да каже
окачвачи ако не се лъжа около 30 стотинки
Видии 3 ст/бр - на кутия по-евтино

Иначе за права стена и таван няма нищо сложно. Под прави разбирам като краен резултат - без извивки сводове , фигури по тавана и т.н. Неравностите на стените в момента нямат никакво значение . Тръбите няма да ти пречат ватата може да се свие ит 5 на 1 см - те дори така я транспортират за да пестят место! Каро я развиеш от рулото тогава "бухва"
velsi - Почетен майстор
Профилите са около 1,10-1,20 лв/м. Профил 3 м дължина струва около 3,30-3,50 лв.
Sphinx - специалист
И още нещо, тъй като на стената има контакт, как да го пренеса и да го обезопася?
velsi - Почетен майстор
Има специални конзолни кутии за гипскартон. Ако се наложи ще понадиш кабела или ако не искаш да надиш ще разкъртиш няколко сантиметра и новия контакт ще е малко в страни, но вече кабела ще е по-дълъг.
Sphinx - специалист
ОК. Вече всичко е ясно. :-D
Много, много благодаря на всички. :!:
Тани - модератор
Sphinx написа:
И още нещо, тъй като на стената има контакт, как да го пренеса и да го обезопася?
Махаш контакта и ако смяташ че ще остане къс кабела ( най вероятно) или искаш да го преместиш наякде на друго място , го удължаваш колкото е необходима и изолиташ другия край , докато не дойфе време за монтаж. Купуваш си специално конзолна кутия за гипскартон( лев и нещо) и си я монтираш където ти е кеф ( е не на някое ЦД :-D ) това е голямото предимство на гипскартона - можеш да си прекарваш кабели и тръби колкото си щеш без да се налага да къртиш , замазваш и т.н. ! Аз си разместих всички контакти до един ! Някои даже не съм ги монтирал! Знам точно къде са кабелите и ако ми се наложи някога ( надали) тогава ще пробия гипскартона и ще монтирам контакта! Дано ти стана ясно! Не забравяй да изключиш тока , да не ме съди жена ти после , че не съм те предупредил :-D :-D :-D
Последна промяна от Тани на пет ное 10, 2006 12:27 pm, променено общо 1 път.
Sphinx - специалист
Тани написа:
Не забравяй да изключиш тока , да не ме съди жена ти после , че не съм те предупредил :-D :-D :-D
хаха винаги с тока съм много внимателен, а и за жена ми е рано. :lol:
Мерси отново.
Тани - модератор
А то имало и втора страница, а аз си отписах! :-D :-D Извинявам се , ако със те засегнал по някакъв начин , за жената ,ама хайде приеми го като пожелание :-D :-D :-D
  • 1
  • 2

Тема "Дилема вътрешна или външна изолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: