• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
Hursa - майстор
Това е много груба методика, само за обща оценка. Не отчита много фактори.
"Неутепленный" означава без топлоизолация. При вас ще има. А това означава, че към всяко от дадените термични съпротивления трябва да добавите Rу.с = δу.с / λу.с (дадено в края на статията) за топлоизолиращия материал, който ще ползвате. Коефициентите на топлоотдаване не се отчитат в тази методика - един вид са включени в дадените термични съпротивления по зони. (Тези, които сте взели в първата реплика са осреднени коефициенти на топлоотдаване за стени основно, те зависят от много фактори и се изменят в относително широки предели.)
andy_forresite - майстор
Въпрос с повишена трудност: колко е коефициента на топлопреминаване на каратаван (гредоред) 15 см дебелина?
Hursa - майстор
Ами май има различни разбирания за "каратаван". Тъй като не съм специалист в областта на строителството не знам кое точно се разбира под този термин. Аз го разбирам - като нещо такова. Или може би това.
Но вероятно имате друго предвид.
Lutchezar - майстор
От стари хора съм чувал че каратаван е окачен таван, т. е. има под основния таван има гредоред, мрежа и замазка върху нея.
andy_forresite - майстор
Не е като на снимките. Това си е таван.
Гредоред с рапица ли беше :? Греди, между и около тях кал със стъбла от някави растения омешано и май имаше някакви летвички откъм керемидите. Откъм тавана на помещенията също не мога да кажа какво има. Когато пробивах дупка за кабела на кабелната отначало имаше някаква съпротива, след това влезе над 10 см като в масло и опря в летва. Общо взето пробива се с каквото имаш. При тези тавани ако вали силно и има счупена керемида, започва да капе вътре. И така докато не изгние греда, счупи се и тавана висне с 20 санта. "Технология" от 40-те години. За това нещо какъв U мога да приема? Аз си мисля, че е около 1 за 15 см дебелина.
Hursa - майстор
Според мен - определено е по-малко от единица. (Само дърво - 15 см е около 1.2. А в случая имате три отделни пласта, които в сума ще превъзхождат плътната дървесина по топлоизолационни качества.) Но колко трудно може да се каже при така зададени условия :). (Поне гредите да знаехте на какво разстояние са една от друга.)
savagebs - специалист
Здравейте, искам да ви питам за мнение за дебелина на топлоизолацията, къщата е строих на скоро, 3 етажа е, стените са около 300 квадрата без прозорците, прозорците общо са около 50 квадрата.Дограма с профил саламандър 80мм от средния клас и 40мм троен стъклопакет .Купих каменна вата на Исовер 10см дебелина,изолира малко по малко от стиропор 10см дават и ламбда 0.036 Сега си мисля че 10см не е достатъчно и се чудя дали да не купя още 5см вата и да е направя на 2 слоя с разминаване по хоризонталата и вертикалата, макар и всичко по 2 като работа. Тухлите са младост 25 стронг аналог на поротерм 25нф, външна мазилка е около 2-3см и вътрешна мазилка около 4-5см, да не си помислите че стените са много криви просто бетона е около 29см дебелина.Изолацията и външната циментова хастарна мазилка си е правя сам.. Искам да намаля до максимум термозагубите.Подовете на етажите ще се прави плаваща армирана замазка върху XPS 5см.Под плочата на 1ви етаж има 5см XPS, терасите ще се облекат с 10см xps.Цокъла който е около 150см висок ще е дебел колкото самата изолация от каменна вата.Таваните ще са гипсокартон с вата дебела 10см на исовер с ламбда 0.032.Скатния покрив ще е 10+10см стъклена вата.Пода на таванската плоча ще е с XPS 10sm и плаваща армирана замазка.
Та основния въпрос е има ли смисъл от още 5см върху 10см вата, външна изолация , доста каширане с лепило ще падне , не е стиропор все пак.
Къщата е край Бургас
шоп - майстор
ср окт 06, 2021 6:27 pmsavagebs написа:

Та основния въпрос е има ли смисъл от още 5см върху 10см вата, външна изолация
При наличие на трайна тенденцията за поскъпване на енергоизточниците продавай наличната вата и купувай 150-220мм фасадна вата.
Другия вариант е купуваш още толкова вата колкото имаш и правиш вентилирана фасада с 200мм изолация с вата.
Няма да загубиш от тази допълнителна инвестиция!
savagebs - специалист
ср окт 06, 2021 6:42 pmшоп написа:
ср окт 06, 2021 6:27 pmsavagebs написа:

Та основния въпрос е има ли смисъл от още 5см върху 10см вата, външна изолация
При наличие на трайна тенденцията за поскъпване на енергоизточниците продавай наличната вата и купувай 150-220мм фасадна вата.
Другия вариант е купуваш още толкова вата колкото имаш и правиш вентилирана фасада с 200мм изолация с вата.
Няма да загубиш от тази допълнителна инвестиция!
Сложно ще е да е продавам че после да купувам а и не си мислете че ватата е има да е ринеш с лопата с каквато ти дебелина ти хареса .
Другото е че не харесвам вентилируеми фасади. - сайдинги и подобни, нито на вид нито като устойчивост.
Ватата е за контактна фасада ако някой се чуди.
nautilus33 - майстор
Понеже не успях да намеря точна информация в интернет, искам да попитам тук, в случай, че има запознати. Между фасадна вата 5см 130кг/м3 и 10см EPS, кое от двете ще изолира по-добре.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Пресмятане на Коефициента на топлопреминаване (К или U )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: