• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Напишете въпрос свързан със санирането.
van4o_m - специалист
Здравеите, ето и още по-лесно решеине http://termocalculator.inobix.com/
torbalan - Дървен философ
според този калкулатор XPS-а излиза по-добър изолатор от минералната вата...

това така ли е наистина ?
van4o_m - специалист
Торбалане, зависи от самата минерална вата различните производители правят продукти с различни свойства. Най-добре използвай функцията "друг материал", в която въвеждаш дебелината и коефициента U на конкретния материал.
8180 - майстор
Колеги,
Свойствата на материалите НЕ зависят от използвания калкулатор - четат се от етикетите или сертификатите (за предпочитане).

За вата/XPS досега все така е "излизало", освен ако някой търговец не шмекерува.
pipbel - майстор
Ето и още 1 графика за размишление
Според нея 1 нискоенергийна къща с по-малко от U= 0.2 W/m2K (каквато е направил колегата naughty в раздела отопление ) има нужда от под 70 квтч/м2/година, или около 10лв/м2
Несанираните - 2-3 Х повече....

Прикачен файл

clip_image002.jpg
clip_image002.jpg (33.57 KиБ) Видяна 6540 пъти
boltik - специалист
Здравейте.И още една графика.Външна стена без изолация и с изолазия.Показва как намаляват разходите за отопление.

Прикачен файл

13514.jpg
Мавруда К. Мерловска
Колко ще е вътрешната Т на неотопляемо помещение, ако знаем съпротивлението R, дебелината на стените L, и външната Т?
torbalan - Дървен философ
За неотопляемо - няма нужда никакви коефициенти да знаеш. Колкото е вън, толкова ще е и вътре...
Мавруда К. Мерловска
torbalan написа:
За неотопляемо - няма нужда никакви коефициенти да знаеш. Колкото е вън, толкова ще е и вътре...
Аааа, не съм съгласна. Не разбирам много от изчисления, но имам 2 самостоятелни сгради, едната е с бетонни или нещо подобно блокчета, там вътрешната температура действително е много близка до външната, но другата е с тухла, изолации и пр. и там нещата са коренно различни. Сложила съм термометри навсякъде и очевидно има голям лаг в изолираната къща.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Пресмятане на Коефициента на топлопреминаване (К или U )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: