• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Напишете въпрос свързан със санирането.
Hursa - специалист
Това е много груба методика, само за обща оценка. Не отчита много фактори.
"Неутепленный" означава без топлоизолация. При вас ще има. А това означава, че към всяко от дадените термични съпротивления трябва да добавите Rу.с = δу.с / λу.с (дадено в края на статията) за топлоизолиращия материал, който ще ползвате. Коефициентите на топлоотдаване не се отчитат в тази методика - един вид са включени в дадените термични съпротивления по зони. (Тези, които сте взели в първата реплика са осреднени коефициенти на топлоотдаване за стени основно, те зависят от много фактори и се изменят в относително широки предели.)
andy_forresite - майстор
Въпрос с повишена трудност: колко е коефициента на топлопреминаване на каратаван (гредоред) 15 см дебелина?
Hursa - специалист
Ами май има различни разбирания за "каратаван". Тъй като не съм специалист в областта на строителството не знам кое точно се разбира под този термин. Аз го разбирам - като нещо такова. Или може би това.
Но вероятно имате друго предвид.
Lutchezar - специалист
От стари хора съм чувал че каратаван е окачен таван, т. е. има под основния таван има гредоред, мрежа и замазка върху нея.
andy_forresite - майстор
Не е като на снимките. Това си е таван.
Гредоред с рапица ли беше :? Греди, между и около тях кал със стъбла от някави растения омешано и май имаше някакви летвички откъм керемидите. Откъм тавана на помещенията също не мога да кажа какво има. Когато пробивах дупка за кабела на кабелната отначало имаше някаква съпротива, след това влезе над 10 см като в масло и опря в летва. Общо взето пробива се с каквото имаш. При тези тавани ако вали силно и има счупена керемида, започва да капе вътре. И така докато не изгние греда, счупи се и тавана висне с 20 санта. "Технология" от 40-те години. За това нещо какъв U мога да приема? Аз си мисля, че е около 1 за 15 см дебелина.
Hursa - специалист
Според мен - определено е по-малко от единица. (Само дърво - 15 см е около 1.2. А в случая имате три отделни пласта, които в сума ще превъзхождат плътната дървесина по топлоизолационни качества.) Но колко трудно може да се каже при така зададени условия :). (Поне гредите да знаехте на какво разстояние са една от друга.)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Пресмятане на Коефициента на топлопреминаване (К или U )" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: