Напишете въпрос свързан със санирането.
Във форума доста четох за EPS.Говори се най вече за дебелина,но не и за плътност.Моля да ми обясните има ли значение плътноста. :?: :?
velsi - Почетен майстор
Аз бях писал нещо за плътността. Това трябва да е една от характеристиките задължително отбелязана на опаковката. Не мога да ти кажа как влияе плътността на топлоизолацията. Знам само, че има изисквания EPS употребяван за фасади да е с определена плътност (мимимум). Някои производители обозначават на опаковката си EPS-F, което означава, че е с плътност подходяща за фасадно приложение.
Питах за плътността,защото слагах EPS отвън с плътност 24-25кг/м3.Препоръчаха ми го като най-добър,а видях мнение,че 16кг/м3 е доста добър :shock:
velsi - Почетен майстор
От това, което аз съм чел по въпроса съм стигнал до извода, че колкото плътността е по-голяма - толкова по-добре. Съответно и цената се покачва. В тоя смисъл не мисля, че си се прекарал.
Благодаря,velsi ! Сега вече ще спя спокойно :)
Ivan_Kurtev - специалист
bogdan nikolov написа:
Питах за плътността,защото слагах EPS отвън с плътност 24-25кг/м3.Препоръчаха ми го като най-добър,а видях мнение,че 16кг/м3 е доста добър :shock:

Да така е Велси също беше изчерпателен !
24-25кг/м3 е просто като едно бижу стига фирмата производител да е спазила изискванията за производството му ..Нека да те попитам на коя фирма са , иначе нямаш никакви проблеми и с 16кг/м3 това е най-масово използвания EPS !

Бояне, само може да се гордееш с избраната плътност ! А и да пестиш повечко с нея !
Стиропора е на фирма"ПЛАСТИМО"АД ,гр.Самоков.При натиск се оказва доста по-твърд от обикновения :) :!:
Ivan_Kurtev - специалист
Добре дано наистина да е качестев ! Не че искам да правя реклами на някоя фирма но ви препоръчвм !

ТЕРМОФЛЕКСА Марисан ООД той е с най-добрите показатели от българските

AUSTROTERM е доста добър за цената си


не пренебрегвам другите просто имам доста голяма информация за тези два модела и поради тези причини мога да говоря за тях ..

ТУК можете да видите разликите в плътността на моделите като ТЕРМОФЛЕКС EPS F-EXTRA е с най-добрата плътност !

Тема "плътност на EPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: