Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,
ще правя вътрешна изолация на балкона си (лоджия). Искам да изолирам тавана, стената (към съседния апартамент) и стената под дограмата. Казаха ми, че фибран бил подходящ. На тавана мога да ползвам не по-дебели от 2.5см плоскости, защото прозореца ще опира при отваряне. Имам следните въпроси:
1. Какъв фибран е удачно да ползвам - ECO RF60 подходящ ли е? Друг може ли да се ползва?
2. Стените са бетон. Колко дълги дюбели ще ми трябват? По колко дюбела да слагам на квадратен метър и къде?

Бладодаря ви за помощта !
velsi - Почетен майстор
Според мене всякакъв фибран ще стане. Не знам какви разлики имат, но едва ли да чак толкова големи. На тавана сложи колкото е възможно. Като няма възможност за по-дебел и 2,5 е нещо. На стената може 4 см. Дължината на дюбелите според дебелината. Примерно за 2 см - 4 см дюбели. Да може да захване стабилно. А гъстотата на дюбелиране... по ъглите и там където се застъпват плоскостите... може и в средата. За вътрешна изолация не е нужно да се прекалява с дюбелите. Нещо такова:

Прикачен файл

IMG_0084.jpg
IMG_0084.jpg (55.34 KиБ) Видяна 6741 пъти
EDI - майстор
По принцип може да използваш всякакъв XPS.Стандартно има дебелина 20 милиметра, което ще е подходящо за прозореца, като сложиш лепилото с гребена и после шпакловаш малко по-тънко.
Ivan_Kurtev - специалист
Във всеки случай избягвай жълтия фибран на Fibrotehnica, не ти го препоръчвам!

Препоръчвам ти най-добрият той е сив с тъмни малки черни петънца с големината на връх на топлийка той е с графитен примес и е с допълнителна звукова защита !

Размерите по избор от 20мм до 40-50мм мисля, че ще са ти идеални !
Sim4o - помощник
Аз не мисля че фибран за вътрешна изолация е много подходящ вариант. Това е така защото за разлика от стиропора, фибрана не позволява никакво дишане. А това е много вредно. Ще загубиш естествената регулация на влагата от стената така.

Тема "Какъв фибран е подходящ за вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: