Напишете въпрос свързан със санирането.
makaveli - помощник
нямам възможност да сложа външна изолация затова ще сложа от вътрешната страна на стената.Реших да поставя гипсокартон и вата
бихте ли ме посъветвали колко см стъклена вата да сложа
стената е от бетон и зимата става доста студена....
също да питам нужно ли е да се поставя наилон в констръкцията :?
leonardo_vd - модератор
10см. е добре, но и 5 върщат работа. Ако не ти е проблем скъсяването на стаята сложи 10см.
Ватата не е стъклена, а минерална или каменна. Найлона е за пароизолация, но има и вата с алу. фолио, която върши същата работа.
vlado0549 - специалист
leonardo_vd обръщам се лично към теб щото считам че си най компетентен
Беше писал че е хубаво да се слага каменна вата щото е паропропусклива.А сега казваш че се слага найлон или фолио да не пропуска парата.ЗАЩО?
Аз слагам 2см каменна вата на терасата от вътре(щото нямам възможност да сложа по дебела).Трябва ли да сложа и найлон?
Имам и втори въпрос извън тази тема.
Ходих да купувам перлит ще правя сух под по твоите указания.Но продавачката ме разубеди.Бил се свивал,поемал влага и т.н.Убеди ме да купя перлитова посипка ама никъде немога да намеря в Бургас.Как да постъпя?[/b]
makaveli - помощник
пространсвото в стаята не е проблем ще сложа 10см както и мислих да направя но в един уж специализиран магазин един от служителите мн се учуди като чу 10см и трърдо спореше че нямало смисъл повече от 5.а относно наилона задължителен ли е ??
Ivan_Kurtev - специалист
Охххх мога да тези колеги консултанти .... !

Еми хората са казали колкото повече - толкова по-хубаво !

И някой казват размера не е от значение важното е да е голям !

Така, че прави изводите си а найлонът под нея или фолиото се избира в зависимост от това на каква основа ще гопоставяш ако е много влажно или има тенденция да навлиза влагата ...... идеята е тоест Въпроса ние

От вън помещението измазано ли е ...тухлено ли е...видях, че си казал бетонно ??? Малко по-конкретно ?
vedved - помощник
Ivan_Kurtev написа:
Охххх мога да тези колеги консултанти .... !

Еми хората са казали колкото повече - толкова по-хубаво !

И някой казват размера не е от значение важното е да е голям !

Така, че прави изводите си а найлонът под нея или фолиото се избира в зависимост от това на каква основа ще гопоставяш ако е много влажно или има тенденция да навлиза влагата ...... идеята е тоест Въпроса ние

От вън помещението измазано ли е ...тухлено ли е...видях, че си казал бетонно ??? Малко по-конкретно ?
Същия въпрос стой и при мен - закупих ЕПК жилище-външната стена (към която някои ден ще бъде долепен друг блок) е такава, че я вали доста. Ако взема вата с алум.фолио - фолиото от коя страна трябва да стой -от към външната стена или към гипскартона ?
EDI - майстор
Парозащитата винаги към топлата страна - в случая към картона.
vedved - помощник
Направих едно проучване на - вата от СИПЕР - та там ми казаха че независимо каква вата сложиш на външна стена (от вътре), задължително дори и след време ще избие влага (и после мухал) :shock: .
Тани - модератор
Прочетете тази тема
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... ght=#30877

Там съм описал подробно и не ми се пише отново.

А за влага , която прониква отвън не трябва пароизолация , а хидроизолация , която трябва да се направи от външната страна!

Тема "вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: