Напишете въпрос свързан със санирането.
2metraninja - специалист
Точно така е - от поне 20 години - поне в Европа - при експандирането се добавя газ, който самозагася стиропора, пробвах го със стиропора на местен производител, който слагам по фасадата и наистина гасне сам и не поддържа горенето.

Както казах, при моя конкретен случай с тавана и подпокривното пространство ми се вижда почти невъзможно да се сложи стиропор добре, така че дори само по тази причина май ще съм с вата. Но ми беше интересно чисто от научен интерес дали някой е слагал стиропор между дървени ребра и какъв е резултата след години - дали е добре или е отворил фуги.
vladtod - специалист
Аз сложих стиропор преди 13 г между ребрата и затворих с ОСБ, ефекта е все едно няма нищо, още съжалявам , че не сложих каменна вата и мембрана , но бирата свърши.
2metraninja - специалист
чет авг 05, 2021 4:19 pmvladtod написа:
Аз сложих стиропор преди 13 г между ребрата и затворих с ОСБ, ефекта е все едно няма нищо, още съжалявам , че не сложих каменна вата и мембрана , но бирата свърши.
Благодаря ти за отзива. Аз съм е ориентирал вече с вата да изолирам тавана, но за пълнота и от академичен интерес ще споредлиш ли колко дебел стиропор сложи и уплътни ли го с пяна отстрани? И ако си имал случай да разкриваш част от покрива и да видиш в какво състояние е стиропора и дали са се отворили цепки отстрани покрай него?
milen56 - специалист
Здравейте колеги. Ина мен ми предстои да слагам вата от вътре на покрива и сачак. Говорят ми за някакви отдушници. Питах няколко човека и всеки казва различно. Един да дупча до керемодите, друг до мембраната под керемидите или само ОСБ-то. Трети казва да не дупча. Та не знам какво да направя. Дайте съвет моля ви.
vladtod - специалист
нед авг 08, 2021 11:25 pm2metraninja написа:


Благодаря ти за отзива. Аз съм е ориентирал вече с вата да изолирам тавана, но за пълнота и от академичен интерес ще споредлиш ли колко дебел стиропор сложи и уплътни ли го с пяна отстрани? И ако си имал случай да разкриваш част от покрива и да видиш в какво състояние е стиропора и дали са се отворили цепки отстрани покрай него?
Не съм разкривал, щото е постоянно обитаемо. Плътно съм рязал стиропора и не помня да съм слагал пяна макар да отидоха няколко флакона за опушване на тухли кухини и тем подобни. 5 см беше по спомен.
Последна промяна от vladtod на чет авг 12, 2021 7:55 am, променено общо 1 път.
2metraninja - специалист
вт авг 10, 2021 7:48 pmvladtod написа:
Не съм разкривал, щото е постоянно обитаемо. Плътно съм рязал стиропора и не помня да съм слагал пяна макар да отидоха няколко флакона за опушване на тухли кухини и тем подобни.
Кажи моле те колко дебел е бил стиропора и според теб на какво се дължи това, че не се е получила добра изолация?
Grozdev - специалист
Като гледам , темата е от доста години, но пък изчетох всичките постов и решех се включа.
Самото заглавие " Изолация под покривни сандвич панели " нещо НЕ ми се вързва.
Трябва да се изолира вече готова топло-изолация ( 5-6 см -дву компонентна пено-полиуретан с коеф. на топлопр. - 0.021 ),,или да има естетически вид готовия таван .?!?
Номера с прекъсването на тер.моста /ако стърчи на вън от корниза термо-панела/ е достатъчен мисля да не предава на вътре за кондеза. А това с допълнителната изолация е нещо като да си сложиш още 1 вълнен балтон под вече облечен агнешки кожух. Еле и 1 найлонов дъждобран за мембрана най отдолу -пълна система.
Така си го представих де, НО ми изниква 1 въпрос.?:
Стоял ли е някой на таван / мансарсда / под така изпълнен покрив, ЛЯтно време ?
Когато на вън е около 36-38 градуса /С , Без да има вкл. климатик ,който да духа студено и
"пълни " касичката на енергото постоянно ? Само 5см термо-панел ? ,
Или с още 5-10 или 20 см вата или друга ТИ ?
Все някой ще е с опит от таква система.?
Защо си мисля че ако студеното спре да духа , вътре и куче да върже човек ,ще избяга.?
И прозорци тип велукс по ската няма помогнат в случая.
:yawinkle:

Тема "Изолация под покривни сандвич панели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: