Напишете въпрос свързан със санирането.
Щайгаджия - специалист
Налага ми се да стегна бързичко помещение ,което ползвахме като склад за живеене.Поръчах климатик,поръчах дограма.Проблемът е в топлоизолацията,
От прочетеното тук съм намисли нещо което искам да обсъдя с вас и ще съм благодарен на всякакви мнения и препоръки,
Мисля да изолирам отвътре двете външни стени със стиропор 3 см.и отгоре да го"замажа"с Церезит и мрежичка.ипосле шпакловка(от майстор-това ще е свръх моженето ми).Питам:
1.Достатъчно ли е 3 см за 30 годишна панелка
2.Не трябва ли отгоре да залепя с кюфтета и по един гипскартон за по -голяма сигурност(и няма да шпакловам)
3.Ще държи ли без дюбели тази лпенка или да слагам в ъглите на стиропора,или пък ако слагам гипскартон-направо върху (през )него.Благодаря предварително за всичко .което ще ми кажете...съобразявйки се че все пак това е "Направи сам"..с повече труд и по-малко пари
Master_Kenobi - V.I.P.
Стиропор отвътре - ТЦ, нИдей!
Защо? - Форумът има Търсачка!
choko - специалист
А минерална вата и гипс картон от вътрешната страна ?
Тани - модератор
Колегата Кеноби е прав . За вътре задължително XPS(Фибран) защото е паронепропусклив .Ако си решил да ползваш тази нестандартна система и не се наемаш да пробваш с вата и гипскартон ( което ако имаш инструменти е най-евтиното и добро решение) , то задължително трябва да дюбелираш Фибрана след като го залепиш , след това мрежа и с шпакловка за ТИ и чак тогава гипскартона за по-голяма здравина на повърхността и по-добра естетика!
KIBRIT - специалист
Тани написа:
то задължително трябва да дюбелираш Фибрана след като го залепиш , след това мрежа и с шпакловка за ТИ и чак тогава гипскартона за по-голяма здравина на повърхността и по-добра естетика!
При това положение гипсокартона лепи ли се ?
Тани - модератор
Да , ако предварително е подготвена повърхността и всичко е в една равнина с минимални отклонения , то може дори да се залепи на гребен .
future - специалист
Тани написа:
Колегата Кеноби е прав . За вътре задължително XPS(Фибран) защото е паронепропусклив .Ако си решил да ползваш тази нестандартна система и не се наемаш да пробваш с вата и гипскартон ( което ако имаш инструменти е най-евтиното и добро решение) , то задължително трябва да дюбелираш Фибрана след като го залепиш , след това мрежа и с шпакловка за ТИ и чак тогава гипскартона за по-голяма здравина на повърхността и по-добра естетика!
Ами защо не се опаковаме с найлон, май ще най добре?Ами как ще дишаме?Я кликнете на линка http://www.austrotherm.com/bg/main7/index.shtml и вижте за какво се използва Фибрана.И ми покажете на приложената снимка къде има изолация с XPS , освен в основите или сутеренната част?

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (58.03 KиБ) Видяна 7689 пъти
8180 - майстор
Щайгаджия написа:
Мисля да изолирам отвътре двете външни стени със стиропор 3 см.и отгоре да го"замажа"с Церезит и мрежичка.ипосле шпакловка(от майстор-това ще е свръх моженето ми)
Ти твоя случай на тази картинка намери ли го?
И всъщност питаш ли или си споделяш вижданията?:?
Ако не го намираш, благодари на колегите за конкретните съветите по ТВОЯ случай, пък и Кеноби ти е подсказал къде са допълнителните пояснения.
Не че не можеш да минеш с ЕПС, но има доп. условности, свързани със здравината и найлона.
Тани - модератор
future написа:
Тани написа:
Колегата Кеноби е прав . За вътре задължително XPS(Фибран) защото е паронепропусклив .Ако си решил да ползваш тази нестандартна система и не се наемаш да пробваш с вата и гипскартон ( което ако имаш инструменти е най-евтиното и добро решение) , то задължително трябва да дюбелираш Фибрана след като го залепиш , след това мрежа и с шпакловка за ТИ и чак тогава гипскартона за по-голяма здравина на повърхността и по-добра естетика!
Ами защо не се опаковаме с найлон, май ще най добре?Ами как ще дишаме?Я кликнете на линка http://www.austrotherm.com/bg/main7/index.shtml и вижте за какво се използва Фибрана.И ми покажете на приложената снимка къде има изолация с XPS , освен в основите или сутеренната част?

Колегата 8180 май се обърка че ти си автора на темата!

А иначе и аз да ти дам един линк

http://www.napravisam.bg/forum/search.php напиши там "пароизолация" и виж какво сме писали там , че не ни се пише отново и защо в някои случаи е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се опакова с найлон!

Тема "Вътрешна топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: