Напишете въпрос свързан със санирането.
Mnogo barzo mi triabwa otgowor, dali pri polagane na wan6na izolacia e zadaljitelna kozirkata otgore. W momenta mi postawiat izolaciata i maistorite me ubejdawat, 4e go praweli pod naklon, obrastali mrejata, ili nesto podobno i izobsto ne triabwa da se slaga kozirka, ili kakto tam ia nari4at lamarinkata otgore.
EDI - майстор
Козирката не е задължителна, но е за предпочитане да се сложи.Не казваш дали става дума за къща или блок и на кой етаж се слага изолацията.Козирка се слага, когато горния ръб на изолацията е някъде на стената, а не под стряха на покрив.Козирката предпазва от сливане на вода и подяждане на мазилката.Може и без козирка, ако ръба е направен както трябва - най-горния ръб на стиропора или фибрана да е подлепен здраво за стената, да е оформен под ъгъл, да е затворен най-малко с два слоя мрежа и шпакловка, която от горната страна да захваща стената поне на 20 сантиметра и да е намазана поне два-три слоя хидроизолационна паста след мазилката.
10x za barzia otgowor. Stawa duma za panelka, 6 etaj, ne e posleden. Ot wsi4ko izbroeno razbiram, 4e edwa li niakoia firma ste si igrae da go izpalni po-tozi na4in. Za sega nastoiawam maistorite da go naprawiat po tehnia na4in (s naklon), no sled towa nad mrejata da montirat i kozirka, srestu dopalnitelno zaplastane. Te twardiat 4e ste go naprawiat, no e absolutno bezmisleno i ste e po-lo6o dori. Molia, kajete ?????
EDI - майстор
В никакъв случай няма да е по-лошо-явно тези майстори не са виждали разяден от вода ръб на изолация.От значение е също дали изолираната стена е закътана или бие вятър и дъжд по нея.Дори и да има козирка, пак се прави наклона, шпакловката и пастата, както ти посочих.Има два начина за козирка - от алуминиев перваз или от поцинкована ламарина.Алуминия е по-скъп, но и с поцинкованата ламарина ефекта е горе-долу сходен.Когато монтират козирката, нека да сложат силикон на ръба, който контактува със стената.След като хванат перваза с дюбелите, да намажат отново контактния ръб обилно със силикон - целта е да не попада вода между стената и козирката.Това, което ти казвам като технология, почти никоя фирма не го прави.Прави се така, когато го правиш за себе си. :-D Но ти настоявай да ти го направят така.
stiskaite mi palci. tragwam da se razprawiam s maistorite!
EDI - майстор
Пиши какво става след монтажа.
Mnogo 6um za nisto.... Otkazah se da sporia - da si go prawiat kakto znaiat. Za da mi dadat garancia 5 godini - triabwalo da e po tehnia na4in i nikakwi saweti i kozirki ne priemat. Pak blagodaria za sawetite i sas sigurnost ste gi izpolzwam, kogato mi prote4e i wikam maistori za kozirka.
Lek den i wesel weekend.

Тема "kozirka nad wan6na izolacia" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: