Напишете въпрос свързан със санирането.
здравейте...моля да ми помогнете със съвет относно изолация на таван.става въпрос за къща на два етажа ...между 1 и 2 има бетонна плоча но тавана на втория етаж е с гредоред.върху него съм сложил OSB платна но ми казаха че ако сложа само минерална вата и гипскартон за таван на етажа ще е студено...трябва ли да слагам примерно стиропор между гредореда или да го сложа между гредите на покрива...забравих да кажа че има и таван...благодаря предварително
velsi - Почетен майстор
Който ти е казал, че само с вата и гипскартон ще е студено ти го е казал ей така "наизуст". Как точно реши, че ще е студено?! Те по принцип изолациите не топлят, но много помагат, бъди сигурен! И аз живея в такава къща, даже аз нямам никакви бетонни плочи. Колкото до стиропора, моя съвет е да сложиш и него. Няма да съжаляваш после. Знаеш как е при изолациите: колкото повече - толкова повече!
ами на майка ми къщата е до нашата и тя няма плоча а само гредоред иначе външната изолация е като при нас... но при нея температурата в помещенията е поне с 2-3 градуса по-ниска от нашата на 1 етаж където има плоча...а къде ще ме посъветваш да сложа ст иропора...между гредите на покрива или на гредореда върху ватата...благодаря ти за отговора
ами на майка ми къщата е до нашата и тя няма плоча а само гредоред иначе външната изолация е като при нас... но при нея температурата в помещенията е поне с 2-3 градуса по-ниска от нашата на 1 етаж където има плоча...а къде ще ме посъветваш да сложа ст иропора...между гредите на покрива или на гредореда върху ватата...благодаря ти за отговора

Тема "изолация на гредореден покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: