Напишете въпрос свързан със санирането.
mityom - специалист
Здр. мисля да правя външна изолация и съм много бос в тая област та изкам да попитам каква да е и колко дебела, ако трябва да давам някакви данни кажете какви?
torbalan - Дървен философ
:lol:
принципа е колкото повече - толкова повече...
иначе - на тавана 15 см, а на стената десетина се счита за добре...

дали ще избереш стиропор, фибран или вата - зависи от теб :)
от вън дали сайдинг или мазилка... пак ти решаваш :)


лично аз се спрях на сайдинг и каменна вата на плочи... вижда ми се добро решение...
lambov - специалист
За къща ли става въпрос или апартамент, панел или тухла, вид строителство, местоположение. По принцип има различни топлоизолационни системи. Но колкото е по дебела, толкова е по-добре ! За EPS (стириопор) масово се слага 5-6см, но се предлага и 7-8 до 10 см по -поръчка. Има различни топлоизолационни системи: с XPS, EPS, Neopor, минерална или каменна вата. Темата е много обширна. Най добре разгледай първо раздел "Саниране".
mityom - специалист
става въпрос за къща 2+ тавански етаж тухла единичка строена 78 година район велинград не знам кое е по-добре EPS или XPS
prascho - майстор
mityom написа:
става въпрос за къща 2+ тавански етаж тухла единичка строена 78 година район велинград не знам кое е по-добре EPS или XPS
Най-доброто е каменна вата и мазилка от гледна точка на дълготрайност.
lambov - специалист
Бих ти препоръчал EPS (от гледна точка на това, че е паропропосклив материал) и можеш да наблегнеш на по- дебела изолация (7,8 или10см) и примерна плътност (17-20)кг./м3. За цокъла на къщата можеш да сложиш XPS. Независимо каква система или материали избереш за изолация наблегни и върху качествена мазилка, защото реално тя пази цялата система от външни атмосферни условия.
mityom - специалист
благодаря, за тези тънкости питам, щот аз мислех да заложа на XPS 5см и по- некачествена мазилка щото мислех, че тя е само декорация
с удоволствие ще приемам още съвети.
Кажете нещо и за лепилата terraco, rofix weber или терастар също и за шпакловката и влачена драскана или TTC G на валяк мазилка
Dansaver - специалист
Абе хора ползвайте търсачката! Войната Е срещу Х е водена толкова много по форума, а сега вкарваш въпрос и за мазилка ..... още по-дълга тема.
Само ще ти спомена, че декоративния елемент е последното качество на мазилката!
mityom - специалист
доста четох, ама си е друго някой да ти отговори моментално на конкретния въпрос, пък и не задължавм никой, които изка пише - който не изка, подминава темата и толкова :)
EmoZ - специалист
mityom написа:
доста четох, ама си е друго някой да ти отговори моментално на конкретния въпрос, пък и не задължавм никой, които изка пише - който не изка, подминава темата и толкова :)
Аз иЗкам - EPS, минимум десетка! Така добре ли е!

Тема "избор на външна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: