Напишете въпрос свързан със санирането.
Миро
Всеки ценител на добрия комфорт познава топлината и неповторимия уют, който създава натуралната дървесина.
А дали не би могло студените бетонни стени на апартаментите - продукт на индустриално строителство, да станат също така топли и комфортни?Учудващо е, но отговорът е – ДА!
Да, ако стените и таванът са обработени с ТермоПокритие вместо с традиционния латекс или тапети.

Термокерамичните покрития, напоследък по-популярни под названието ТермоПокрития, са от доста време на строителния пазар и тяхните качества са известни. Все пак, едно кратко описание не е излишно. Те представляват течни водо-дисперсионни разтвори на акрилни смоли, изолационен агент керамични вакуумни микрокапсули и специални добавки.


След полагане на ТермоПокритие върху дадена стенна или таванна плоскост се констатира осезателно повишение на повърхностната температура. Това най-добре се установява чрез термография , но дори и обикновения допир с ръка е впечатляващ.

ТермоПокрития – кога…?
Уникалния за ТермоПокритията топлотехнически ефект е причина да ги прилагаме във всички случаи, когато се стремим да постигнем максимално добър микроклимат в обитаемата среда. За целта ТермоПокрития следва да се нанесaт като крайно вътрешно покритие върху всички стенни и таванни повърхности на помещенията. Обработените плоскости са топли при допир и не създават усещането за хлад в близост до тях (не “теглят”).
Малката разлика между температурите на стенната повърхност и прилежащия въздух обуславя ниска плътност на топлинния поток през съответната ограждаща конструкция, вследствие на което топлинните загуби през нея намаляват средно с около 10 %. Това свойство на ТермоПокритията ги прави изключително подходящи тогава, когато желаем да постигнем определен енергоспестяващ ефект едновременно с декоративното оформление на помещенията. Образно казано – боядисвайки, и да топлоизолираме.
Ефектът “топла повърхност”, който чувстват обитателите, се проявява и по отношение на вътрешния въздух в помещенията. По-високата повърхностна температура на стенните и таванни плоскости не позволява на въздуха да отлага конденз върху тях, а по този начин се елиминират и предпоставките за поява на мухъл и плесен. Поради това, когато трябва да преотвратим появата на кондензна влага и мухъл в помещенията, приложението на ТермоПокритията няма равностойна алтернатива.

Антикондензните и противоплесенните свойства на ТермоПокритията са трайни и не намаляват с течение на времето, тъй като са следствие на позитивни изменения във физическата същност на топлообмена вътрешен въздух – стенна повърхност, а не само на химическия състав и дебелината на декоративния слой на стенното покритие.


У нас особено актуална се оказа употребата на ТермоПокрития тогава, когато се предприема подмяна на старите прозорци и балконски врати с добре уплътняваща алуминиева или PVC-дограма. При подобна подмяна рискът от повишена влажност в помещенията нараства, а с това се увеличава и опасността от конденз и мухъл. Най-уязвими са техните ъгли, нишата на прозореца, зоната около корниза и зад завесите, както и участъците от стените зад едрогабаритни мебели. Превантивното нанасяне на ТермоПокрития върху тези участъци гарантирано премахва условията за възникване конденз и мухъл. В случая е валиден основния принципна медицината – за препоръчване е профилактиката вместо лечение на заболяването.

ТермоПокрития – как…?
Да дадем отговор на този въпрос се налага от факта, че ТермоПокритията станаха напоследък твърде популярни и голям брой потребители се заемат самостоятелно с полагането им.
Известно е, че ТермоПокритията се нанасят подобно на традиционните латексни бои, но поради високото съдържание на изолационен агент изискват бояджийски умения над средните. Полагането им следва да става върху суха, здрава и обезмаслена повърхност, min два слоя (две ръце) с четка или дългокосмест валяк, комплект с ваничка. Вторият слой следва да се положи около 4 часа след първия. Aко повърхността е била засегната от мухъл, той трябва предварително да се отстрани чрез биологически активни антиплесенни препарати от типа на SAVO.
Функционално необходима дебелина на сухия филм e min 0,3 – 0,5 mm (разходна норма 0,3 – 0,5 л/м2) , ТермоПокритията стандарно се полагат върху мазилка, шпакловка, гипсофазер, стар латекс или добре залепени тапети. Формират от леко до умерено релефна повърхност в зависимост от начина на нанасяне. Преди нанасяне и периодично по време на нанасянето разтвора следва да се хомогенизира чрез разбъркване с бавнооборотен бояджийски миксер (до 120 об./мин.) или ръчно със шпакла.
По принцип ТермоПокритията не изискват разреждане. За по-лесно нанасяне при силно попиващи шпакловки, мазилки или гипсокартон, се препоръчва грунд от обикновен латекс, разреден 50%.Валякът да е винаги добре напоен и да се движи без натиск. Покритието да се разнася без многократно повтаряне на едно и също място. Специално внимание да се обърне на ъглите и ръбовете – там да се извърши предварително нанасяне (отсичане) с четка! По-големия брой слоеве ТермоПокритие в тези райони на помещенията гарантира надежден комплексен ефект от обработката.
Макар че полагането на ТермоПокритията не представлява особена трудност, с оглед постигане на максимално добър резултат е желателно да се доверите на компетентен специалист.
ТермоПокритията ни дават уникалния шанс дори при един лек ремонт на жилищата – просто боядисвайки, и да ги топлоизолираме!
velsi - Почетен майстор
Абе много скъпо това бре! Бях се заинтригувал, ама ще ме прощавате това 200 лева за 10 литра! Вместо да се напъвате с реклама, направете го на по-човешки цени и хората сами ще си го купуват и ще печелите дори повече.
masteradmin - майстор
Има една тераса за правене (яко мухлясала) чакам да се стопли времето, за да я направя ще пусна и снимки и тогава ще си кажа мнението.

Тема "Термопокритията" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: