• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
valat111 - специалист
Здравейте на всички колеги! Имам въпрос по тема, по кято е писано много. Трябва спешно да свърша нещо и нямам достатъчно време да прегледам всички мнения във форума по тая тема. Родителите на любимата искат да си правят изолация на таван /вътрешна/ на помещение 15 кв. метра. Това е къща, таванът е бетонна плоча, дебела около 10-12 сантиметра. Стиропора са го купили , размерите са 50/100 см...дебелина 4 см. Наскоро си купих нов перфоратор Макита HR2470...нямам търпение да го пробвам, та искам аз да накова плоскостите с дюбели, а за замазка с мрежичка и шпакловка си имат майстор. Та въпросът е за тия 15 квадрата колко броя дюбели ще са необходими за да хванат достатъчно здраво плоскостите? Трябва да си ги нося от Русе, защото ако не стигнат там няма от къде да ги купя.
ivanovrg - специалист
несъм майстор в тази бласт,но ми се вижда че по 6 дюбела на лист е достатъно(нека и спецовете да си кажат мнението)

незнам колко струват тия дъбели,но си вземи резерва(аз практикувам 10% резерва)
а като ти хартисат ще ги наслагаш и тях,където ти се вижда че не е добре

П.П. може да слгаш и по по малко,зависи колко харсваш родителите и :-D :-D :-D :-D
valat111 - специалист
Благодаря за мнението колега, ще те послушам за бройките. А родителите й...приготвят хубави неща от грозде.
mitaka_vk - специалист
Мисля че бяха 8 бр на кв м, а как се поставят имаше показани схеми на поставяне на топлоизолация при различните производители.
bullet - специалист
Това намерих като технология за стена -

Прикачен файл

image001.png
image001.png (29.38 KиБ) Видяна 3258 пъти
valat111 - специалист
Благодаря и на колегата bullet!
ribnikolaevi - майстор
bullet написа:
Това намерих като технология за стена -
От сайта на коя фирма е тази схема?
FMaster - специалист
bullet написа:
Това намерих като технология за стена -
Абсолютно грешна схема, никога не дюбелирай по този начин!!!

Стандарта е от 8-11бр./кв.м. до колкото искаш ... :idea:
Дюбелира се между плоскостите при пресечните и ъглите и по един в средата на всеки лист, препоръчително е да изчакаш 24 часа, преди да дюбелираш .... успех! За дебелина 4см. изолация ти трябват фи-8х80мм. дюбели, на Видира си вземи от червените, най-добри са.
valat111 - специалист
Още веднъж благодаря за изчерпателните отговори!
ribnikolaevi - майстор
Аз и други забележки имам за схемата, за това питам, да се пазя.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: