Напишете въпрос свързан със санирането.
В момента санираме къщата и имам следния въпрос:
-Е ли удачно да се слагат капкоуловители в горната част на прозореца

Прикачен файл

Window.jpg
Window.jpg (23.7 KиБ) Видяна 3456 пъти
MASTER - специалист
А каква е алтернативата ?
Алтернативата е да няма.Въпросът възникна след появата на познат майстор от фирмата на жена ми , и се опасявам да не стане - "Много баби , хилаво внуче".
В смисъл - 1майстор -тоя казал аз тва го правя така .
2 майстор - при мен пък това не го искат защото там където страоя, санирам това не го искат.


Та тънката ми мисъл е : ще върши работа този капкоуловител, или само да успокоим духовете на майстора и жена ми че може да не върши работа а и от улицата не се вижда т.е.не загрозява фасадата.
peter_m - специалист
Ако има вода ще върши, ако няма вода - няма да върши. Ако над прозореца имаш 1 метър козирка защо да слагаш капкоуловител. Ти най-добре си знаеш дали имаш вода там или не. Иначе технически разлика няма, освен че ще дадеш някой лев повече. :)
Ами да фасадни прозорци са и без козирки => не е задължително но препоръчително .:-)
И в тоя ред на мисли - въпрос относно марка материали : на "Колор93" - лепилата им : "К1" , "К2" - някакви отзиви ако някой има впечатления от тях.
FMaster - специалист
Не се вкарвай във фими без да имаш реална причина и нужда ... иначе теорията и предписанията в стрителството са безкрайни, а майсторите са си ... :? всеки на неговата страна :lol:
MASTER - специалист
Няма да обеднееш изобщо, ако ги сложиш.

Иначе си е типично по български решенията "без кое може" да се взимат от хора, на които изобщо не им влиза в длъжностната характеристика да взимат решения по изменение на технологичния процес.

Най често тези лица са "Жената" и "Майстора"


А за лепилата - за съжаление нищо не мога да ти кажа, не съм я виждал даже тази марка.
Dansaver - специалист
Не знам за филмите, но аз лично винаги слагам водооткап или както си го кръщавате там в горната част на прозореца.
Оскъпяването е минимално, а на клиентите не калкулираме нищо допълнително въпреки, че е доста по гадно после шпакловането зад него.
Наистина майстори всякакви, ние сме от тези дето слагат и без да ги искаш :-D
pavkatay - майстор
BlackIce написа:
Ами да фасадни прозорци са и без козирки => не е задължително но препоръчително .:-)
И в тоя ред на мисли - въпрос относно марка материали : на "Колор93" - лепилата им : "К1" , "К2" - някакви отзиви ако някой има впечатления от тях.
аз не разбрах какви са тези 'капкоуловители' и 'водооткапи'- ал. козирка ли е или нещо по-модерно
jekasus - майстор
pavkatay написа:
BlackIce написа:
Ами да фасадни прозорци са и без козирки => не е задължително но препоръчително .:-)
И в тоя ред на мисли - въпрос относно марка материали : на "Колор93" - лепилата им : "К1" , "К2" - някакви отзиви ако някой има впечатления от тях.
аз не разбрах какви са тези 'капкоуловители' и 'водооткапи'- ал. козирка ли е или нещо по-модерно
Аз пък знам за термин - "водобран". Лайсна за ТИ със зъбче ,което не пуска водата до дограма,ако има някаква козирка над прозореца или тераса не се слага.Демек спира да тече водата към дограми или ако например втория етаж е издаден от първия и да спре водата да се стича по стената първия етаж.

Тема "Капкоуловител ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: