Напишете въпрос свързан със санирането.
donnna - специалист
правя външна изолация на къщата с EPS. почнах малко късно и затова не остана ред за финишно покритие / силиконова боя, мазилка или др. /. не че не остана ред, просто температурите паднаха, а за нанасянето му трябва +5 С.

та въпроса ми е следния - какво ще и стане на изолацията в такъв вид до пролетта, като се вдигнат температурите. имам 50 см. стреха, която не варди кой знае колко, поради специфичния североизточен вятър край морето...

или да вардя някой хубав ден и да боядисвам???
ni6to niama da i stane do proletta oba4e predi da napravi6 mazilkata e dobre da se grundira
donnna - специалист
с туй хубаво време боята вече я ударих! естествено с грунд преди това!
walko - специалист
Може ли някой да сподели какъв точно грунд е използвал, щото и аз съм на теракол върху изолацията и тая пролет посъбрах парички и ще го мина с драсканата на Денел за финишно покритие но теракола е от миналата година и е добре изсъхнал, което налага ползването на грунд преди мазилката. За момента се заглеждам по грунда на Боро щото и цената е поносима, а имам 220 кв.м. стени на къщата. Предварително благодаря. :?:
EDI - майстор
Полага се грунд, който е различен за съответния вид мазилка - минерална, полимерна, силиконова и други.Добрите производители на мазилки си произвеждат и съответния грунд - за пример ЦЕРЕЗИТ.На магазина следва да те посъветват какъв грунд имат за този вид мазилка.Не са лоши мазилките на СТРОМ 21.В къщи си правих външна, след което положих структурирана мазилка на СТРОМ 21, бяла.струва 12 бема торбата - 25 кг.С една торба ударих около 8-9 квадрата.
walko - специалист
И аз съм решил да е с бяла структурна (драскана) мазилка на "Денел", казаха ми че била добра, а отгоре с фасаген в желания цват щото гледах как на един блок на близо я направиха с цветна драскана на Денел и всяка нова торба даваше различен цвят на стената, и то не защото е лошо произведена, а защото е почти невъзможно да се забърква всяка следваща торба точно като предходната, а малко повече вода автоматично води до по-светъл цвят и обратното. Та се надявам фасагена да държи отгоре все пак е направен да се нанася и директно върху варови и циментови мазилки. А и така ще получа желания и еднакъв навсякъде цвят. мои съсед направи така и се получи хубаво. :?
donchoddd - помощник
а за пръскана мазилка какво ще кажете добре ли е или не?
казват че придава здравина и ще предпазва от евентуални механични наранявания като градушка ?
а и фасадата е цялата с пръскана мазилка - става въпрос за панелен блок?

Тема "финишно покритие на външна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: