• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
aiako - специалист
Точно такава тема ми трябваше, евалата ти правя че се занимаваш да пишеш и да обясняваш.
SHL - специалист
svetoslavoff написа:
Здравейте,
Благодарности за добре списания материал.
По всеизвестни причини ми се налага да правя изолацията - външна на виличката на етапи т.е. на стени. В такъв случай няма да може да се направи лепене на ТИ със застъпване (или припокриване) по ъглите между стените. Дано разбирате какво искам да кажа. Или: тази година завършвам едната стена до шпакловка върху мрежата, догодина правя другата. На ъгъла между тях (вътрешен или външен) може ли да се направи "вързването" с няколко пласта мрежа ( за готовата стена ще се получи напластяване - пак мрежа и шпакловка върху поставените!), или как? Колко време може да стои на шпакловка, например има една бяла шпакловка за ТИ на теразид, която я дават и за финишна.
За боядисването доста е изписано да не се прекъсва процесът, за да не личат преходи. Но пак с оглед етапност например за ъглите между стените може да се залепят ъгли от дърво. Подскажете нещо и за отсичане по хоризонтала на стена етаж + мансарден.
Лек и успешен ден!
Съвета ми е да си събереш парите и да направиш топлоизолацията на един път!
Така както си го замислил, по-скоро ще си хвърлиш парите на вятъра!
Има начин да го направиш и без допълнително застъпване на мрежата, но каквото и да постигнеш ще бъде излишно хвърляне на средства!
Представи си, че си успял и фасадата е готова до шпакловка! До следващата година шпакловката ще е поела достатъчно вода, за да се разруши по краищата. През зимата влагата от водата ще замръзва и шпакловката ти ще започне да отлепя на места! Там където си спрял стиропора, на ръбовете - трудно ще защитиш отворите и фугите от вода, сняг и вятър.
Та, събери си парите и направи ТИ както трябва, че да не ти излиза двойна сумата после.

Отсичането на мазилката става с хартиена лепенка. На шпакловката, също.
svetoslavoff - специалист
Приятелю (моля не приемай обращението като фамилиарничене, а като израз на най-добри чувства и респект),
Макар и в края на деня, честит празник!
Безкрайно ми е ясно, че най-добре е да събера парите накуп и тогава да започна. Но пак уточнявам, въпросът ми беше дали може на етапи.
Има начин да го направиш и без допълнително застъпване на мрежата, но каквото и да постигнеш ще бъде излишно хвърляне на средства!
Това не го разбрах, хем има начин без допълнително застъпване, хем ще хвърля излишно средства.
Представи си, че си успял и фасадата е готова до шпакловка! До следващата година шпакловката ще е поела достатъчно вода, за да се разруши по краищата. През зимата влагата от водата ще замръзва и шпакловката ти ще започне да отлепя на места! Там където си спрял стиропора, на ръбовете - трудно ще защитиш отворите и фугите от вода, сняг и вятър.
Не напразно споменах бялата шпакловка на теразид - дават я че може да е и последен слой, сиреч би защитила ТИ поне няколко години докато се стигне до боядисване.
За това отсичане с лепенка ми е ясно, но може би съм задал неправилно въпроса. Става дума стената да се раздели от хоризонтални елементи, например някакви первази или дявол знае какво, така че спокойно да може да се боядисва на по-малки площи.
Това го казвам от позицията на човек, обичащ да поработва и с ръцете си и да експериментира. Пък и нали сме в "Направи си сам".
Приятна вечер.
bulchat - напреднал
Браво!

За първи път да видя тема за топлоизоларане, която е приятно и точно написана и с която да се съглася напълно! :thumbs:
Rashev - напреднал
Много добра тема. Поздравления от мен за авторите.

Искам мнение за следния проблем.
След седмица-две ще правя голям дървен навес пред входнта площадка на къщата в която живеем от 20 години. Къщата е без изолация изградена от железобетон, тухли четворки и обикновенна вароцементена мазилка от вътре и от вън.
Горният край на навеса ще се опира във две стени на къщата. Мисля сега да направя на тези две стени, около 30 квадрата изолзацията, защото след 3-4 години когато се прави изолация на цялата къща ще е по-трудно в тази част, където има навес - трябва да се махат последните редове керемиди, да се разковават дъските под тях и т.н.
в този смсъл искам да попитам:

1. Правилно ли е решението на тези стени сега да сложа изолация, предвид че на къщата ще се прави изолация след 3-4 години?

2. Каква изолация да ползвам в основите на къщата на височина 1 до 2 метра има налепен ивайловградски камък. Ако сложа 5 см. изолация изолацията грозно ще изтърча над камъка. Искам да е изолация максимум 2 сантиметра дебела но да има качеството на 5 см. Аз не знам и колко сантиметра дебелина трябва да е изолацият. Бихте ли ми предложили някъде където мога да се консултирам по тези въпроси със специалист (естествено срещу заплащане) - каква изолация да взема за моя случай от наличните стотици на пазара?

Предварително благодаря за мненията
SHL - специалист
Според мен сега си направи навеса, а изолацията - когато и дойде времето! В момента е излишна!

Една от последните снимки на темата е точно такова настърчане на изолацията над цокъла на къщата. Нямаш еквивалент от 2см топлоизолация, който да изолира като 5см, да не говорим за по-голяма дебелина.
Здравейте!

Благодаря на SHL за чудесното описание. Имам един въпрос.

Как се прави ТИ чрез лепене на плоскостите с пяна, примерно CT-84?
tosho74 - помощник
:respekt: БРАВО! много добра тема!
SHL - специалист
radioactivix написа:
Здравейте!

Благодаря на SHL за чудесното описание. Имам един въпрос.

Как се прави ТИ чрез лепене на плоскостите с пяна, примерно CT-84?
Здравей, съжалявам за късния отговор.
На въпроса не мога да отговоря точно, защото не сме изпълнявали ТИ с пяна. Като цяло технологията ще бъде същата - това е сигурно! Според мен лепенето с пяна ще улесни процеса. Имам леко притеснение, че можа да затрудни подравняването на платната, но предполагам, че пяната не раздува толкова и хваща моментално. Би трябвало да са го решили този проблем. Изгодна ли е ценово пяната, също не мога да кажа. Сигурно е едно - който изпълнява изолация по класическия метод, може да я изпълни и с пяна! Ако някой е лепил изолация с пяна, нека сподели.
SHL - специалист
Ето едно видео допълнение към темата, където се вижда финалното обработване на мазилката. 5 минути след спирането на клипа стената беше готова. :)


:arrow: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GK5ffJDS_qQ[/youtube]

Има още няколко подобни, но не знам кога ще успея да ги обработя. :)
Последна промяна от SHL на чет яну 13, 2011 1:05 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: