• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
ralev - специалист
SHL написа:
radioactivix написа:
Здравейте!

Благодаря на SHL за чудесното описание. Имам един въпрос.

Как се прави ТИ чрез лепене на плоскостите с пяна, примерно CT-84?
Здравей, съжалявам за късния отговор.
На въпроса не мога да отговоря точно, защото не сме изпълнявали ТИ с пяна. Като цяло технологията ще бъде същата - това е сигурно! Според мен лепенето с пяна ще улесни процеса. Имам леко притеснение, че можа да затрудни подравняването на платната, но предполагам, че пяната не раздува толкова и хваща моментално. Би трябвало да са го решили този проблем. Изгодна ли е ценово пяната, също не мога да кажа. Сигурно е едно - който изпълнява изолация по класическия метод, може да я изпълни и с пяна! Ако някой е лепил изолация с пяна, нека сподели.
С пяната, нещата са много тънки.
- Нанасяш пяната върху листа които ще залепваш. Изчаква се малко и пяната раздува съвсем малко - точно тук е тънкия момент, защото ако лепнеш веднага пяната се сплесква и не хваща нищо, ако изчакаш повече втвърдява и не залепва. Трябва да уцелиш точния момент става с времето като и свикнеш, залепва много здраво. Правиш си проби с малки парчета и в зависимост от климатичните условия сам ще разбереш как е наи добре.
Това се отнася за всички видове пяни за лепене а не само за CT-84
SHL написа:
Ето едно видео допълнение към темата.
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=GK5ffJDS_qQ

Има още няколко подобни, но не знам кога ще успея да ги обработя. :)
Като гледам клипчето е от терасата. Направили сте го по по трудния начин първо мазилката после изолацията на плочата. Не че и така не става но трепериш да пазиш вече направеното или го пакетираш Мазилката е завършващия слои и е по лесно да се направи последна след като всико друго по фасадата е приключило. С изключение на разни сухи монтажи - съчаци и д.р. Или тук ситуационно клиента не е бил на ясно какво точно иска да прави.
SHL - специалист
ralev написа:

Като гледам клипчето е от терасата. Направили сте го по по трудния начин първо мазилката после изолацията на плочата. Не че и така не става но трепериш да пазиш вече направеното или го пакетираш Мазилката е завършващия слои и е по лесно да се направи последна след като всико друго по фасадата е приключило. С изключение на разни сухи монтажи - съчаци и д.р. Или тук ситуационно клиента не е бил на ясно какво точно иска да прави.
Просто бригадата мазачи имаше работа на другия обект, поне за още един месец и нямаше кой да ги чака. След това, като правихме замазката, всичко бе завито с найлон до 1.20м височина. Нямаше и капка по фасадата. :)
SHL - специалист
Както казах имам още няколко видео клипа свързани с тази статия. Ще пусна още един от тях. На него вече се вижда целия процес на нанасяне и обработване на мазилката. Това което трябва да знаем е, че за по-големи фасади са нужни повече хора при обработката, за да се избегнат петната от наставки по мазилките. Наставките са едни от най-често компрометираните участъци на една фасада. Забележете, че винаги има човек, който подхранва тези наставки, докато другите обработват фасадата. Също така организацията изисква и човек, който непрекъснато пребърква материала и го доставя по скелето. Това е човекът от клипа, който обикновено седи встрани от другите или наблюдава отдолу работата. Също така забележете, че прозорците не се обръщат с мазилка (не се нанася по страниците им). Това се прави на другия ден. Нанасянето на мазилката започва от ръб/ъгъл на фасадата и свършва до ръб/ъгъл! Работата не се прекъсва, защото в противен случай се получават наставки на прекъснатия участък. Времето за започване и завършване на фасада около 100м2 е около 3-4 часа. Надявам се и този клип да бъде полезен за всички, които ще санират или контролират работата.
Приятно гледане! :)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dyJum6fZwZw[/youtube]
IJAN - специалист
Перфектно изпълнение.Само да попитам - не е ли по удобно първо да се обърнат прозорците с мазилката, а след това фасадата.Има голяма вероятност д а се окапе готовата фасада при обръщането на прозорците.
SHL - специалист
Не, никога не се капе по фасадата, когато се обръщат прозорци. :)
sonofsyn - специалист
какви дюбели препоръчвате за изолация 10-12см, и лепило за графитен ЕПС
EDI - майстор
Дюбела трябва да хваща на здраво поне 4 сантиметра.А вида му зависи от основата, различни са.Ако основата ти позволява лепи с пяна.Иначе аз съм работил с няколко вида лепила и най-добре се държат бялото на ТЕРАЗИД, сивото на ЕВРОМИКС.Поне в моята любителска практика това съм установил.Иначе и на БАУМИТ и на ЦЕРЕЗИТ са добри материалите.
crez - майстор
Въпроса ми е към SHL, лепенето на ТИ с пяна по мои сметки излиза почти толкова колкото с качествено лепило от ранга на церазита. Спрял съм се на специалната пяна за лепене на ТИ STYRO 753. Сметката е следната за 200м2.
24 флакона пяна х 10лв.=240 лв. 30 торби лепило х 10 лв.= 300 лв. Поправи ме ако бъркам с броя на торбите лепило, за пяната съм сигурен. За сметка на това времето за работа е 3 пъти по-малко и здравината на залепване е в пъти по-добра. Та, кое е по-добре ?
SHL - специалист
crez написа:
Въпроса ми е към SHL, лепенето на ТИ с пяна по мои сметки излиза почти толкова колкото с качествено лепило от ранга на церазита. Спрял съм се на специалната пяна за лепене на ТИ STYRO 753. Сметката е следната за 200м2.
24 флакона пяна х 10лв.=240 лв. 30 торби лепило х 10 лв.= 300 лв. Поправи ме ако бъркам с броя на торбите лепило, за пяната съм сигурен. За сметка на това времето за работа е 3 пъти по-малко и здравината на залепване е в пъти по-добра. Та, кое е по-добре ?
За лепилото мога да кажа, че минималната разходна норма при различните производители е 4-5кг/м2. Това означава, че ще ти трябват около 40 торби за 200 квадрата. Ако питаш мен си купи минимум 45 торби. :)
За съжаление нямам основа за сравнение с пяна, понеже до момента не съм я ползвал като продукт за лепене и не мога да дам сравнение. По думи на колеги е по-добре с нея, но аз не се ангажирам с каквото и да било твърдение по този въпрос.
Pasko - специалист
Здравейте всички ,
Искам да запитам някой лепил ли е стиропор 20см за външна топлоизолация ? С какво- пяна, циментово лепило ? С какви дюбели? Предстои ми такава операция на енергоефективната ми къща и всички майстори вдигат ръце. Има ли предимства графитният EPS пред обикновения ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: