• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
VLADO66 - майстор
Пяната не е вездесъща,защото не се знае основата в какво състояние е,така че се дюбелира.Изключения може да се направят когато се полага върху камък и на първия етаж
boltik - специалист
Здравейте,да съживим темата.Първо да поздравя майсторите за добрата работа,видна на снимките.Аз нямам предложения и забележки.Всеки си има стил на работа.Важно е крайния резултат,двете страни да са доволни.
Да покажа изолация с вата.Първо стените е добре да са гладки.Нивел се ползва само на ъглите ако стените са по нивел.За да се захване по-добре ватата към стената,първо се разнася много рядък разтвор от едната страна на плоскоста,на която ще се нанася лепилото.При топло време за половин час вече са сухи и готови за лепене.Друго за което се сещам е,че под прозорците и вратите на касите се закрепват мастари за да държат ватата,докато стегне лепилото.Останалото е също,както е показано по-горе.Ако фасадата е с такъв вид мазилка се използва мрежата показана по-горе.Но ако ще се лепят декоративни плочки имитиращи зидария се използва усилена мрежа.Тя е много твърда и след като се пробие отвора за пласмасовите държачи,се прерязва с ножче леко на кръст,за да може да се скрие главата.Когато се лепят плочките,на всеки 4-5 реда се пуска линия под нивел,за да се контролират редовете.Да не забравя да спомена.Ако две срещуположни стени имат денивелация в редовете 1-2 см,това не е болка за умиране.В следващите редове ще намалите или увеличите фугата и нещата ще се оправят.Плочките може да си ги нарежете от подходящи тухли единички.Ще се наложи само ъгловите да закупите,ако неможите сами да ги нарежите.Тази операция се извършва с машина на водно рязане.Обеснявам,като за направи сам.Жалко,че нямам снимки в завършен вид,Страшна красота след,като се фугира.

Прикачен файл

oie_23234824MFZQASUP.jpg

Прикачен файл

oie_2323475OR8Tyapx.jpg

Прикачен файл

oie_23235014lPbIGb1D.jpg

Прикачен файл

oie_23234915n3N24L5r.jpg

Прикачен файл

oie_23234428MVW5whIn.jpg
boltik - специалист
Здравейте отново,да си допиша темата.По доло показвам на снимки,как трябва да изглежда ватата след налепянето на изрязаните плочки от тухлите-еденички.С тази разлика,че за фасада се ползват фасадни тухли с по различни цени.Но когато отрежеш двете страници,тухлата става обикновенна,само,че е по тясна с около 3 сантиметра.Тва вече е друг бизнес,но ще го разгледаме по надоло.Фасадните тухли на цвят биват от светло жълти до черни.Поне при нас е така.Лепят се на лепило,а фугира се подбира според цвета на уъхлатаЪТгловите се режат доста по трудно.А сега да споделя що за бизнес може да се птави с остаъкът от тухлите.Страшно много тухла се събира след рязането.На човека му предложихме да му надзидаме оградата с остатъкът.За голяма изненада се получи страхотен ефект.Отдоло оградата е изидана 1 метър с оцветени бетонови блокчета-имитация на дялън камък,а отгоре се доизида 1 м.с тухла.По точно се пуснаха 3 реда тухла по цялата ограда и през 3 м.се изидаха колони.На клоните се поставиха декоративни дъски и се боядисаха с подхоящ цвят боя.Ами цяло село се извървя да снима оградата.Оградата изглеждаше по атрактивна от къщата.Продадоха я още докато правехме оградата.Басейна въобще не беш започнат,само колчетата бяха забити.По него време се продаде за сумата 8 000 000 чешки пари,а тях ги сменят 24 за 1 евро.Та се получи скромната сума 300 хилки..А тук за една стара изгнила малка къщурка на село искат 130 000 пари.За същата в БГ на село само 4-5.Ами да,за какво ви споделям това и онова.На планетата земя всичко е пари,а някои пееше,че не всичко е пари.Да спомена,че и на мен,както и на един приятел от този форум никой не ни плаща нищо за това.

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2014-03-15_142416.jpg
rsz_Снимка_от_2014-03-15_142416.jpg (60.2 KиБ) Видяна 5851 пъти

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2014-03-15_142705.jpg
rsz_Снимка_от_2014-03-15_142705.jpg (59.61 KиБ) Видяна 5851 пъти
stoyanstoyan - специалист
Здравейте,

Имам следния въпрос : при зидария тухлите трябва ли да стигат до самите плоскости на покрива или трябва
да се остави място за топлоизолация така че тя да не се прекъсва а да продължава и по стрехите. При мен има разногласие по този въпрос между конструктор и технически и незнам какво да правя. #-o
sh^dow - напреднал
Да попитам-зарязал съм санирането до мазилката вече 5-а година.Каква е технологията сега да сложа мазилката-дали да мина всичко с нова щапкловка или направо да нанасям мазилката.Ако има друга технология,моля за съвет. :?
sh^dow - напреднал
Шпакловано е на 2 ръце с фибри
VLADO66 - майстор
Все пак огледай шпакловката за пукнатини и един ден преди нанасянето на грунда я измий с маркуч.
sh^dow - напреднал
А ако щпакловам с бяла шпакловка пак ли да грундирам и с какво
VLADO66 - майстор
А защо ще шпакловаш?Измиването е свързано с набитата прах, сажди и разни мръсотии през годините.Могат да се появят микропукнатини вследствие на омокряне и последващо замръзване на шпакловката,за това много добре трябва да се огледа.Добрите производители на мазилка предлагат грундираща оцветена боя.
sh^dow - напреднал
Искам да позагладя замазката ,затова ми се ще да я финосам отнова.Та за това питам начина на изпълнение какъв е. Аз съм си я правил и сега виждам кусурите.Само с мазилка не знам дали ще се оправи
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: