• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
VLADO66 - майстор
Като я измиеш добре не трябва грунд
sh^dow - напреднал
благодаря-така ще направя
infomar
download/file.php?id=84569&t=1

Моля за разяснение - с какво покривате от външна страна така поставената изолация вата :? иззидвате допълнителна стена с тухли ли или облепвате ватата директно с плочки? Ако е така как залепвате плочките директно за ваттаа след като е мека?


По доло показвам на снимки,как трябва да изглежда ватата след налепянето на изрязаните плочки от тухлите-еденички. --- > Къде се намират тези снимки :?
velinsl - специалист
[quote="boltik"По него време се продаде за сумата 8 000 000 чешки пари,а тях ги сменят 24 за 1 евро.Та се получи скромната сума 300 хилки..А тук за една стара изгнила малка къщурка на село искат 130 000 пари.За същата в БГ на село само 4-5.Ами да,за какво ви споделям това и онова.На планетата земя всичко е пари,а някои пееше,че не всичко е пари.Да спомена,че и на мен,както и на един приятел от този форум никой не ни плаща нищо за това.[/quote]
Кобака и Кристи. Страхона вече може би 20-годишна песен.
За къщите потърждавам - за какви бараки/бунгала какви пари искат просто не е истина. Все едно изгнило пунто за 2500лв.
andy_forresite - майстор
Преди малко опитах да поставям дюбели за пръв път в стена от плътни тухли. С 8 мм свредло направих дупка 150 мм дълбока. Дюбелите са пластмасови с пирон също от пластмаса, дълги 140 мм и 8 мм дебели :oops: . Чукнах го няколко пъти не много силно, не влезе повече от 2 см и престана да влиза. Извадих го. Беше се смачкал и усукал. Включих перфоратора на удар и прокарах дупката - втори дюбел по същия начин. Преместих и направих друга дупка. Този път разкарах повече пъти напред назад да изхвърли парченцата и тухлен прах. Дюбелът влезе, но пиронът остана да стърчи 1 см. Пробвах трета дупка и стана всичко точно. В четвъртата пак пирона не можа да влезе. Петата пак прецака дюбел и тук вече захвърлих всичко. Моята "система" е на Деко, ако има някакво значение за качеството на дюбелите.
Аз си и мислех, че да забиваш пластмаса в тухла е голяма глупост, но не се зарадвах че бях прав. Моментът да се направи по-широка дупка и дюбела с пирона да влязат като у тях си, държейки като умрел свещ, е също толкова вероятен колкото и отворът да остане точен размер и да се поплеска дюбела и/или пирона. Истината е някъде по средата, ама къде ...
Къде бъркам, по дяволите? В нета четох статия че дупките дори трябвало да се правят със 7 мм свредло заради липсата на контрол върху ширината на отвора при пробиване с удар. Не че предлагат свредла за тухла седмИца. С 8 мм не стана, камо ли със 7 :|
andy_forresite - майстор
Купих ВДИС дюбели 8х130 по 8 ст/бр. Керемидено червени, без пирон, само се набиват. Влизат много добре в стената, потъват идеално в стиропора и държат доста здраво. Само един не можа да влезе докрай и сега ще вървя да го режа че няма вадене.
А за кашона от другите бели с пласмасов (черен) пирон попитах майстор, който е наслагал над 1000 кв.м. ТИ плочи и каза че така става с тях. Уж е взимал повече в себе си, но правят проблем и се налагало да слиза няколко етажа надолу да си вземе недостигащите му 15-ина дюбела. С ВДИС обаче работата върви.
krasimir_stoi4kov - напреднал
Добър ден на всички
Бих искал да попитам какво мислите за силикатните мазилки на Weber ?
Питам защото си правя външна изолация на апартамента в Дупница и за финиш купих три баки от по 25 кг. бяла силикатна мазилка, но днес когато влязох в магазин за мазилки за да си купя нещо което съм забравил ми сервираха ( казаха), че силикатната мазилка много бързо прегаряла и въобще да не съм се бил лъгал да си слагам от нея :? С което твърдение ме притесниха доста и сега се чудя какво да правя :?
Благодаря предварително за отговора Ви :)
aleksandar_mihalev - помощник
Здравейте.Започнах за правя топло изолация на къща и майсторите избягаха,състоянието е такова,че стериопора е налепен на 95 % и прозорците половината са обърнати.В момента намерих майстори но ме притеснява времето че почва да става студено,да продължавам ли обекта или да престой зимата така и на пролет да се започне. Какви ще са последствията от зимата върху стериопора и дали ще става за работа на пролет или трябва да се събаря и наново всичко. Ще съм благодарен за съвет.
infomar
aleksandar_mihalev написа:
Здравейте.Започнах за правя топло изолация на къща и майсторите избягаха,състоянието е такова,че стериопора е налепен на 95 % и прозорците половината са обърнати.В момента намерих майстори но ме притеснява времето че почва да става студено,да продължавам ли обекта или да престой зимата така и на пролет да се започне. Какви ще са последствията от зимата върху стериопора и дали ще става за работа на пролет или трябва да се събаря и наново всичко. Ще съм благодарен за съвет.
Аз мисля, че е добре на този който е положен да му сложите поне мрежата със замазка лепило от горе. Площта няма да е голяма и работата ще е за един ден. Сега има 2-3 хубави дни и може да ги използвате, а нощем не е много студено. Не е добре да стои само на стериопор.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: