• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
SHL - специалист
Единствената разлика при вас е дебелината на топлоизолационния лист и дължината на дюбелите. Това което съм написал за изпълнението на ТИ системи, абсолютно може да се приложи при вас! Предполагам, че дюбелите ще трябва да са по поръчка. Не съм изпълнявал подобна дебелина, но ви приветствам за решението!
Желая ви успех! :)
svetliopi44 - Чирак...
Мисля ,че отдолу първо се слага носещ(задържащ) профил. После както колегата е писал в темата.
$64EN - специалист
Аз си направих 10 см графитен ЕПС и го лепих само с пяна - много пяна и мисля, че стана много здраво.
naix - специалист
$64EN написа:
Аз си направих 10 см графитен ЕПС и го лепих само с пяна - много пяна и мисля, че стана много здраво.
Ако е здрава основата, пяната държи добре.
naix - специалист
В духа на тази тема, бих искал да ви представя ендна полезна статия, относно грешките, които масово се допускат при монтажа на фасадна топлоизолация. Бих се радвал на коментари по темата :) Статията е http://remontivsofia.com/лепене-на-топлоизолация/

Предлагам да не продължаваш в същия дух - има опасност да възприема погрешно желанието ти за си полезен. 8180
svetozar - напреднал
Mоят проблем е в колебанието между стиропор и нипор. Става въпрос за тухлен външен апартамент. Моля за мнения . Благодаря
Demonev - напреднал
Здравейте,
Тук може би е най-правилно да задам конкретен въпрос за външна топлоизолация на ЕПК блок в София - чист юг.
От сума време не мога да намеря сериозна фирма да направи нормална оферта и да започне работа, но това е само част от проблема.

Аз искам изолация с вата, но всички отказват и си настояват за стиропор. Според някои за епк, където и без това стените са бетонни, фибран било най-доброто решение, а ватата била безмислена защото паропропускливостта и била излишна в случая.

Кажете кое е все пак вярното в злучай на ЕПК или направо предложете фирма, която можже да го изпълни качествено и на приемлива цена.
svetozar - напреднал
В крайна сметка се спрях на стиропор 8см такъв бил евро стандарта . Отказах се от неопора защото ме заплашиха майстори с мухъл тъй-като стената трябвало все пак да диша/ както и че при тухла загубите били големи когато околните не били санирани/. Смея да твърдя че ефекта е мн. добър. В момета при температура навън + 4 в неотоплявана никога стая температурата вътре е +15 не съм очаквал чак такъв ефект. Ако знаех ефекта да съм санирал много отдавна .Топлоизолирайте смело и безотговорно !!!
Последна промяна от svetozar на вт дек 04, 2012 7:36 am, променено общо 1 път.
svetozar - напреднал
Demonev написа:
Здравейте,
Тук може би е най-правилно да задам конкретен въпрос за външна топлоизолация на ЕПК блок в София - чист юг.
От сума време не мога да намеря сериозна фирма да направи нормална оферта и да започне работа, но това е само част от проблема.

Аз искам изолация с вата, но всички отказват и си настояват за стиропор. Според някои за епк, където и без това стените са бетонни, фибран било най-доброто решение, а ватата била безмислена защото паропропускливостта и била излишна в случая.

Кажете кое е все пак вярното в злучай на ЕПК или направо предложете фирма, която можже да го изпълни качествено и на приемлива цена.
За фирма мога да препоръчам смело ако искаш пиши на ЛС
5kof - специалист
Привет на всички знаещи и можещи!!! Имам едно конкретно питане:
Ако реша да изпълня външна топлоизолация с неопор, която да е 20см. дебела мога ли да използвам плоскости с дебелина 10см.като двата слоя са дюбелирани отделно или трябва допълнителни операции да изпълнявам - замазка и т.н.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: