• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
Celeborn - специалист
Здравейте, един бърз хипотетичен въпрос по темата, че спорим с баджанака - има ли смисъл от подобна изолация с каменна вата "на парче" като на снимката долу, когато говорим за етаж от къща, под който има мазе, което се показва на около 70см от основата (и което няма да се облече, ще остане подобно на снимката облицовано с камък), а отгоре необитаем и неотопляем втори етаж (който не може да се санира, понеже е чужда собственост, но пък покривът е изолиран с минерална вата). Къщата е 50% тухла единица (1932 година) с дървени греди и гредоред и 50% тухла четворка със стоманобетонна конструкция (достроявана 1989). Таваните на мазетата могат да се облекат изцяло, но не и стените. Таваните на първия етаж не могат да се пипат, както и не може да се слага вътрешна изолация там. Дограмата е сменена скоро и e Kommerling 76...
Прикачен файл:
61113712_2189373608041787_1000516973815136256_n.jpg
шоп - майстор
пон авг 29, 2022 8:25 pmCeleborn написа:
има ли смисъл от подобна изолация с каменна вата "на парче" като на снимката долу,
От изолация винаги има смисъл, дори и на парче.
Няма да е перфектно, ще има термомостове, но ефект ще има.
При тенденцията при цените на енергоносителите аз бих изолирал.
feikot - специалист
А каменния цокъл как ще се изолира ?
вт авг 30, 2022 3:58 pmfeikot написа:
А каменния цокъл как ще се изолира ?
Няма да се "облече". Чети бе!
пон авг 29, 2022 8:25 pmCeleborn написа:
...етаж от къща, под който има мазе, което се показва на около 70см от основата (и което няма да се облече, ще остане подобно на снимката облицовано с камък), а...
feikot - специалист
Триф, аз питам как ще се облече за себе си щото и аз трябва да обличам.
Lutchezar - майстор
ср авг 31, 2022 11:28 amfeikot написа:
Триф, аз питам как ще се облече за себе си щото и аз трябва да обличам.
Дай една снимка на твоя камък който ще изолираш.
Имам някакви идеи, ама за всеки е различно. И височината колко е.
feikot - специалист
Нещо такова е, измазан но с падаща мазилка на места. Мен ме притеснява как ще пробия камъка за дюбелите и съм изградил стратегия да набия шпилки между камъните преди да залепя фибрана и след като го сложа и стегне лепилото, да ги махна и в тази дупка да набия дюбела. Височината е между 70 и 90 см спрямо пътеката

Прикачен файл

received_793363942003503.jpeg

Прикачен файл

received_749181089457194.jpeg

Прикачен файл

received_3100606746820375.jpeg
Здравейте, предстои ми изолация на горна подпокривна плоча около 90 квадрата. Идеята е изолацията да е лека и в същото време да мога да ходя по нея, тъй като подпокривното пространство се позва от време-навреме. Избрал съм фибран 5см като ще го правя на два реда със застъпване. Питането ми тази монтажна пяна https://tytan.com/bg/produkt/poliuretan ... ploskosti/ ще ми свърши ли работа.
шоп - майстор
ср мар 08, 2023 6:06 amkronen написа:
Питането ми тази монтажна пяна https://tytan.com/bg/produkt/poliuretan ... ploskosti/ ще ми свърши ли работа.
Става.
здравейте, пак ми е необходима помощ. Подлъгахаме за каменна вата за горната плоча за изолация, като сто пъти казах че търся нещо, върху което да мога да ходя. Сега имам вата за 1200 лева 5см, товароносимост 50кг, мека като дюшег и какво да я правя? Както и да го гледах ще трябва да се прави дървена скара, тоест още пари, ядове и време да се занимавам, което просто нямам. Има ли нещо, например мрежа плюс замаска, което да замести дървената скара?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: