• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
pesh0 - помощник
Искам да попитам относно поставянето на вата, отново ли се спазва принципа по бетонните конструкции да е XPS или се прави цялостно с вата? Как се прави прехода вата/XPS или просто се редят плътно?
shodan - специалист
Здравейте,темата жива ли е. Има ли смисъл да се пита нещо? :)
zaza14 - специалист
Здравейте. Каменната фасадна вата може ли да се положи за вътрешна изолация и после да се шпаклова с мрежа. Понеже срещнах противоречиви мнения. Какви са недостатъците на фасадна каменна вата положена вътре с голяма плътност да рече 100. И кое е по добрия избор, с по-добри качества - каменна вата 3 см с плътност 150, но по тънка или по-дебела фасадна каменна вата - 5 см но с плътност 100? :partyman:
шоп - майстор
То за можене-може да се сложи, ама да му мисли този, който ще шпаклова и изправя стените.
5 см изолация е по-добре от 3 см

Помисли за мултипор. И неговото тегло е 100-115 кг/м3 и се работи лесно. Със 7.5см си изолирах целият 1ви етаж отвътре.
nelina_london - специалист
пет авг 26, 2022 6:54 amшоп написа:
То за можене-може да се сложи, ама да му мисли този, който ще шпаклова и изправя стените.
5 см изолация е по-добре от 3 см
Много точно казано .В нашия град ,поне 1/3та от сградите с вата са направени трагично .Зърнена мазилка не е успяла да заличи неравностите ,а ако говорим за финна вътрешна , дано майсторът ви е профи .По плътната вата е по-добра за измазване -по-малко потъва ,за сметка на това отстъпва в топлоизолационен план на 5 см вата ,дори и с по-малка плътност .Ако ,категорично не искате гипскартон ,бих посъветвала да изберете друг материал .Не казвате дали имате външна изолация ,но правилото е отвътре навън ,материалите да се редят с по-голяма паропропускливост .
zaza14 - специалист
Благодаря. Живи и здрави. :partyman: Ще експериментирам с вата, пак ако тръгне накриво или стане трудоемко, ще ми е за първи път, но каквото стане...след това отгоре ще се слага гипс картон за изправяне на нивото....Всичко много скъпо станало....
шоп - майстор
съб авг 27, 2022 3:13 pmzaza14 написа:
след това отгоре ще се слага гипс картон за изправяне на нивото....Всичко много скъпо станало....
Ти с това трябваше да започнеш.
Нямаш проблеми.
Имаш предсенна обшивка с топлоизолация. Топлоизолацията дали е минерална или каменна вата няма никакво значение.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 27, 2022 3:13 pmzaza14 написа:
Благодаря. Живи и здрави. :partyman: Ще експериментирам с вата, пак ако тръгне накриво или стане трудоемко, ще ми е за първи път, но каквото стане...след това отгоре ще се слага гипс картон за изправяне на нивото....Всичко много скъпо станало....
Защо ще измазваш, щом ще слагаш картон?
Аз съм с вата и картон. Без конструкция. Голям комфорт, за разлика от стаята със стиропор
У приятелка има и стая с мека вата, на конструкция - безсмислена работа
шоп - майстор
нед авг 28, 2022 2:33 pmn_a написа:

Аз съм с вата и картон. Без конструкция.
:? :shock:

Я сподели, че такива нещо не съм виждал.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед авг 28, 2022 4:17 pmшоп написа:
нед авг 28, 2022 2:33 pmn_a написа:

Аз съм с вата и картон. Без конструкция.
:? :shock:

Я сподели, че такива нещо не съм виждал.
На стената лепило на гребен и вата на плочи. На другия ден на ватата лепило на гребен и гипсокартон. През всичкото дюбели. Малко, колкото да не му хрумне да се свлича.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: