• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
KATANS - напреднал
Имам следния въпрос:Ше лепя стиропор за изолация върху тухла!Лелилото което ползвам е на Рьофикс зимата хвана малко влага и торбите са се втвърдили леко.Като ги тупна с юмрук се разбиват но има тук там бучки.дали ще се е влошило качеството на лепилото и как да разбера?И си мисля дали да не прибавям към лепилото по няколко мистрии цимент би ли се повишило якоста му!Благодаря предварително!
VLADO66 - майстор
Със съжаление мога да ти кажа че'лепилото ти вече не става,не си прави експерименти с цимент.Въпреки че има малко бучки и е в трислойна торба няма смисъл да го полагаш-циментопроизводните лепила и цимент имат трайност 6 месеца неслучайно.
infomar
VLADO66 написа:
....циментопроизводните лепила и цимент имат трайност 6 месеца неслучайно.
Наистина ли не става след 6 месеца дори и да е видимо в добро състояние? Щото имам малко останала но е на 8-9 месеца, но НЕ Е на бучки :?
VLADO66 - майстор
Няколко години работих в строителна лаборатория и изхвърляхме цимента от различните производители след 6 месеца,въпреки че се съхраняваше в помещение в полиетиленови чували.Можеш за го ползваш,но за неотговорни работи.
KATANS - напреднал
Лепилото има още 5 месеца срок на годност.Производителя дава 1 година срок но аз не го съхраних правилно та затова питам.Майстор ми каза че мога да го ползвам за лепене на плочите.Да слагам по един дюбел повече на плоча, но за шпакловане да си взема ново,шпакловката била по отговорна работа,Ако добавя по малко цимент ще му повиша якоста но не знам дали няма да пука после затова пуснах въпроса тук може някой да се е сблъсквал с подобен проблем!
Pooh - майстор
KATANS написа:
Лепилото има още 5 месеца срок на годност.Производителя дава 1 година срок но аз не го съхраних правилно та затова питам.Майстор ми каза че мога да го ползвам за лепене на плочите.Да слагам по един дюбел повече на плоча, но за шпакловане да си взема ново,шпакловката била по отговорна работа,Ако добавя по малко цимент ще му повиша якоста но не знам дали няма да пука после затова пуснах въпроса тук може някой да се е сблъсквал с подобен проблем!
:?
Накарай "майстора", да се подпише, че ако падне изолацията - той ще я поправи за собствена сметка. От отговора се ориентирай къде е "ключа от палатката".

Иначе винаги съм знаел, че лепенето на тухлите (т.нар. зидане) е пълна безсмислица - нали ще се шпаклова после - тя шпакловката носи цялата сграда! :lol:
SHL - специалист
KATANS написа:
Лепилото има още 5 месеца срок на годност.Производителя дава 1 година срок но аз не го съхраних правилно та затова питам.Майстор ми каза че мога да го ползвам за лепене на плочите.Да слагам по един дюбел повече на плоча, но за шпакловане да си взема ново,шпакловката била по отговорна работа,Ако добавя по малко цимент ще му повиша якоста но не знам дали няма да пука после затова пуснах въпроса тук може някой да се е сблъсквал с подобен проблем!
Абсолютно безотговорен съвет!
Хвърляй всичкото лепило и си купи ново! Щом го е хванала влагата, вече за нищо не става. А добавиш ли цимент в него, все едно сам си слагаш "яйцето".
Който и да ти работи по изолацията е длъжен да ти издаде писмена гаранция за работата си. Ако няма фирма, сключи договор като частно лице с него и в договора да фигурират данните от личната му карта. Гаранцията трябва да бъде 5 години!
Marisan - специалист
Здравейте!
Както колегите по-горе са написали - това лепило не може да Ви бъде вече от полза и ще се наложи да се снабдите с ново, за да сте сигурни в крайния резултат след полагане на изолацията.
sniks - напреднал
Здравейте,
един въпрос от лаик.Казаха ми, че при лепене с пяна за ТИ не е необходимо да се укрепва с дюбели.Та въпросът ми е: При използване на пяна трябва ли да се дюбелират плоскостите?
MrSpasov - специалист
sniks написа:
Здравейте,
един въпрос от лаик.Казаха ми, че при лепене с пяна за ТИ не е необходимо да се укрепва с дюбели.Та въпросът ми е: При използване на пяна трябва ли да се дюбелират плоскостите?
Сложи си дюбели !
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Тема "Топлоизолация на сгради - технология на изпълнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: