Напишете въпрос свързан със санирането.
ВОHO
някой знае ли как се запълват фугите между панелите ?
masteradmin - майстор
Специално за тебе, публикувах тази статия:
http://www.napravisam.bg/index.php?id=visual&sid=11,
но ако те мързи да четеш с 2 думи. Пълниш фугата с полиуретанова пяна и от горе мажеш с болкит. Болкита е пластична маса, която се ползва в строителството - не изсъхва, хидроустoичива е и изглежда като разтопен асфалт.
gbio
Незнам дали на админа му е известно но полиуретановата пяна се дели на монтажна и изолационна. В случая по магазините се продава по скоро изолационна а не монтажна. Разликата между двете е, че монтажната е с затворено клетъчна система при набухване и е до голяма степен е хидро устойчива. Лошото за нея е, че цената и е по-висока. Пяната която се използва масово е звукоизолационна с отворено клетъчна система и водата си минава през нея. В случая пяната се използва по скоро за изолация а не за спиране на течове. От личния ми опит след пяната или друг фугозапълващ препарат е добре да се използва полиуретаново лепило(K+D WURTH) за запечатване на връзката между панелите или еластична циментова замазка примерно AQUAMAT-ELASTIC. Сигурен съм че има и други специализирани продукти за целта но технологията с болкита ми се вижда поостаряла.
Bobby - специалист
Аз лично съм ползвал aquamat и съм много доволен, доколкото използвания материал или технология все пак всичко е въпрос на средства според мен. Нали?

Тема "Как се запълват фугите м-у панелите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: