• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
ср ное 09, 2022 7:07 pmmiliad написа:
Може да има реглаж, може и да няма. 5 винта са, все ще разбереш кой за какво е. От страна на пантите може да добавиш притискащи панти. Бравата- би трябвало да е брава с мартина. Регулирай си затварянето към насрещниците.
Бравата е лесна, но когато го притегна се затваря със силен натиск на крилото над бравата, а при отваряне направо гърми от напъна и нвщо не е както трябва :toimonster:
Здравейте,

ако може да се включа в тази тема, ако не ще пусна нова.

Сдобих се с жилище в нова сграда с много прозорци. Само в хола са 2 врати с френски прозорец към тях и един малък прозорец. В спалнята е врата, голям прозорец 1.2х1.5 и още един нормален 0.8х1.5. В втората спалня е само врата и малък прозорец.

Дограмата е АНТРАЦИТ Thyssen Inoutic E-forte 85мм с 40мм троен стъклопакет 4мм стъкла всякакви сезони с аргон. U=0.9 /стъкло U=0.7 по протокол
Пантите са скрити AGB, дръжки Hoppe
Сградата е с окачена фасада от камък с 12мм вата.

И оттук започват проблемите.

В хола постоянно се усеща течение, а едната спалня е невъзможно да се поддържа нормална температура (дори на 10 BTU климатик му е трудно) и постоянно духа.

Около почти всички прозорци има процепи където е обръщането, където има тънка планка 5мм между рамката и стената. От тези процепи духа, запълвах с акрилен силикон, но на места пропуска. Нямам представа дали при самото обръщане не е нарушена някаква преграда с външната страна на стената и да влиза студен въздух в тухления зид. Около самите прозорци стената е по-студена.

Втория проблем е с настройката. Виках фирмата изпълнител 6 пъти, включително и независим техник. Много насрещници не бяха паснати, крилата не прилягаха на отвора на касата, това се регулира. Но през деня слънцето напича дограмата отвън и тя се огъва навътре. През нощта става обратното и крилата на вратите стават като лък. Самите настройки трябва да се променят на няколко часа буквално. Колкото и да затягам пъпките на механизма, просто няма сила която да държи дограмата права към касата.
Самата дограма има средно гумено уплътнение което да не позволява да има отворена циркулация между външната и вътрешната камера като се затвори вратата/прозореца. И въпреки това на 2 от вратите продължава в затворено положение да се чува как въздуха просто си преминава. От фирмата едва ли не ми казаха, че било нормално въздуха да си преминава около уплъненията.

Попитах специално дали има метални планки в профила, които да го държат изпънат, но никой не ми даде ясен отвогор.

Повикал съм термограф и ще се установява какви точно са проблемите, но съм наистина озадачен как да процедирам. Всичко е гаранционно, но мисля че имам нужда от цялостна ревизия от независим експерт. Посления който намерих не беше виждал толкова "висок клас" дограма и не можа да ме посъветва.
Здравейте хора! Трябва ми вашата помощ - дограмата духа само и единствено през пантите и се усеща и при най-малкия вятър.

Човека, който я слага уж щеше да сменя пантите (и той не знаеше дали това е проблемът), но ми върза тенекия.

Моля за помощ, информация или контакти на някого (Пловдив), за да се оправи, защото ми писна да става течение постоянно. Прикачвам снимки на пантите:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от feedy на ср апр 12, 2023 11:34 am, променено общо 1 път.
miliad - майстор
На "човека" му кажете да зачисти добре чепаците на ъгловите сглобки. Стиснете с два пръста гумата в ъгъла на рамката и някъде другаде произволно. Има ли разлика?
ср апр 12, 2023 11:10 ammiliad написа:
На "човека" му кажете да зачисти добре чепаците на ъгловите сглобки. Стиснете с два пръста гумата в ъгъла на рамката и някъде другаде произволно. Има ли разлика?
Благодаря за бързия отговор - "човека" не мисля, че ще се появи повече. Пробвах да стисна гумата (уплътнението) на самото крило, и това на рамката. Не съм сигурен дали го правя правилно, но няма никаква разлика. Пробвам и да притисна крилото в ъгъла под пантата и малко над нея, без резултат.
miliad - майстор
Щом духа през пантите, значи уплътнението на касата не прилепва към крилото. Но не мога да гадая защо е така. Причините са различни.
Може да проверите за бъчвообразна форма (
разпъната) каса, или пък усукана навън каса, криво крило, незаключващи насрещници.
А ъглите трябва да се почистят. Не са добре. Има наслоявания от разтопено ПВЦ.
ср апр 12, 2023 11:53 ammiliad написа:
Щом духа през пантите, значи уплътнението на касата не прилепва към крилото. Но не мога да гадая защо е така. Причините са различни.
Може да проверите за бъчвообразна форма (
разпъната) каса, или пък усукана навън каса, криво крило, незаключващи насрещници.
А ъглите трябва да се почистят. Не са добре. Има наслоявания от разтопено ПВЦ.
Малко стрелям на сляпо, но дали познавате някого или читава фирма в Пловдив или региона, който може да погледне (срещу заплащане разбира се)?
miliad - майстор
Не. Не мога да помогна.
kozl - майстор
Според мен на снимките си снимал само долната панта.
Това прозорец с двуосно отваряне ли е?
Като начало се снабди с подходящ мастар и про8вери дали не са криви профилите на крилото и на рамката.
svg - специалист
Добро утро и Христъос Воскресе!
Имам 2 въпроса към разбиращите колеги, относно панти на PVC врата.
Пантите които съм снимал, са на PVC врата с обков Рехау. Вратата е интериорна. Явно с времето е увиснала и когато е отворена, започва сама да се затваря, което е неудобно и дразнещо. От къде може да се регулира? Касата на вратата е идеално права. Поставих 2 нивела и няма никакво отклонение.
Втория ми въпрос е: може лида се повдигне леко, вратата спрямо касата /не желая да я демонтирам и монтирам на ново/? Долния край е прекалено близко до теракота. Около 4-5 мм.
Като допълнение ще отбе;ежа, че теракота е слаган в последствие, а горния външе край на вратата /не към пантите а от страната на бравата/, е леко увиснал спрямо касата.
Благодаря на всички за отговорите и хубав ден! :)

Прикачен файл:
DSC_0006.JPG
Прикачен файл:
DSC_0007.JPG
Прикачен файл:
DSC_0008.JPG
Прикачен файл:
DSC_0009.JPG
Прикачен файл:
DSC_0010.JPG
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: