• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
fashion_m - напреднал
Здравейте, имам въпрос в следното видео:
miliad - майстор
Трябва да повдигнете крилото от долната панта. А изместването в дясно се прави от долна и от горна панта.
Как?!- описано е в началните страници на темата.
kozl - майстор
Kak се демонтира мартината в крилото на такъв обков?

Прикачен файл:
Sobinco 300_1.jpg


Или може ли да се откачи само в долния край където закрива каналите на шлиците?


Прикачен файл:
Разрез профил.jpg
Разрез профил.jpg (21.42 KиБ) Видяна 1057 пъти
miliad - майстор
Такава не съм виждал, но по аналогия с другите би трябвало крайните ъглови елементи да я задържат в канала . Може да е винт, може и да е щифт някъде. Огледай я внимателно.
Горният ъгъл е с щифт определено. Пише го даже.
Трабва да свалиш и дръжката и после изхлузваш елементите от канала.

Прикачен файл

nabor.jpg
kozl - майстор
miliad благодаря за инфото.
Не знам как да сваля дръжката :?
По спомени няма такава капачка, под която да са винтовете, но нямам снимки от там.
Освен това
miliad написа:
и после изхлузваш елементите от канала
това означава ли, че трябва да откача крилото от пантите, защото място над крилото няма, а под него е към 25 см?
Ако е тъй, това не е по силите ми. Вратата е над 2 м висока и почити един широка с троен стъклопакет. Т.е. ако тъй, отказвам се от този вариант и почвам да се замислям да изпиля каналите в долния хоризонтален профил на крилото близо до долната панта и от там да вкарам шейната на рестриктора (ограничител на отваряне).
miliad - майстор
За да ползваш канала на задната страна трябва да я откачиш. Ако е в горен или долен канал , мисля ще стане без откачане.
kozl - майстор
Има само един свободен канал в четирите страни на крилото и той е под крилото. Другите са запълнени с мартини.
Обаче за да се вкара шейната в релсите пречат от едната страна пантата, а от другата мартината.
miliad - майстор
Предния долен елемент се сваля най-лесно. Най-вероятно виси само на дръжката. А на дръжката винтовете са от външна страна до или под гумата.
Ако не падне като свалиш дръжката, търсиш някъде притискащ винт.
tarlyo - специалист
Виж дали ще помогне. Слагал съм такъв, ама отдавна беше.
kozl - майстор
А то било много лесно това де ми беше необходимо.
Сваля се само капачката 30000-600 и релсите са свободни за пъхане на шейната на рестриктора.
Е наложи се малко пилене при снадката, че беше пилено, недоизпилено и напраскана капачката със сила та чак се деформирала.
А за да излезе капачката трябва мартината да се придвижи в посока към дръжката, но блокировката пречи да се врътне дръжката в отворено положение. И не открих палчето за блокировката ама завъртях ръкохватката в положение почити притворено крило, без да де заключи към касата и извадих многоцифрената капачка.
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: