• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
miliad - майстор
Не става ясно къде опира/ странично или горе / и в какво в какво опира. Крило в насрещник ли, ножица в каса?
Пробвай да свалиш цялото крило надолу от долната панта. На прима виста, толкова.
пон юли 26, 2021 12:10 pmmiliad написа:
Не става ясно къде опира/ странично или горе / и в какво в какво опира. Крило в насрещник ли, ножица в каса?
Пробвай да свалиш цялото крило надолу от долната панта. На прима виста, толкова.
Не мога да се ориентирам в какво опира, но опира в горния десен ъгъл (странично) - не мисля, че опира в касата, но не мога да съм сигурен. Благодаря за съвета.
miliad - майстор
ср авг 04, 2021 5:15 pmkoloman написа:
пон юли 26, 2021 12:10 pmmiliad написа:
Не става ясно къде опира/ странично или горе / и в какво в какво опира. Крило в насрещник ли, ножица в каса?
Пробвай да свалиш цялото крило надолу от долната панта. На прима виста, толкова.
Не мога да се ориентирам в какво опира, но опира в горния десен ъгъл (странично) - не мисля, че опира в касата, но не мога да съм сигурен. Благодаря за съвета.
Там странично може да опира само ако има пъпка и насрещника не е добре позициониран. Чукането е метал в метал.
В тази зона най-често закача ножицата в касата или в задния ъгъл.
Но без да дадеш повече информация, няма смисъл да гадая.
Alpha - специалист
Колеги, следя темата, не видях подобен казус:
Двуосова ПВЦ на Профилинк, обков SI.
Горе-дясно (откъм пантите) взе да влиза шум. Оказва се, че в затворено положение трябва да се натисне са да прилепне, а се "изчопля" лесно, и крилото съответно се отделя още повече. При отворено (не открехнато по втората ос), има лек ход навън/навътре при пантата, която е горе-дясно.
Прикачен файл:
01.jpg


На пантата има ужким ексцентрик, който според мен е фикс - не мога да го завъртя. И както се вижда от снимка 3, не контактува с насрещника в крилото.
Прикачен файл:
02.jpg
Прикачен файл:
03.jpg



Отделно, спестили са ми един насрещник горе - има ексцентрик, не и насрещник... (не се вижда на снимките). Но всичко си беше ОК, просто след миналата зима нещо се открехна...

Какво да направя?
mkocev - специалист
Вдигни малко крилото от долната панта, така че "чопчето" да влезе в канала.
Махаш декоративната капачка от пантата, след това тапата от горната страна на пантата. Под тапата има шестогран. Крилото се повдига с въртене по часовниковата стрелка.
Alpha - специалист
пон окт 04, 2021 12:25 ammkocev написа:
Вдигни малко крилото от долната панта, така че "чопчето" да влезе в канала.
Махаш декоративната капачка от пантата, след това тапата от горната страна на пантата. Под тапата има шестогран. Крилото се повдига с въртене по часовниковата стрелка.
Не колега, не е това... Даже сега пак пробвах, навих го толкова, че чак закачи МУК-а горе, за малко да го счупи... И въпреки това, при затворено крило пак мога да бръкна с пръст и да открехна горе-дясно. И си стои така, докато не натисна хубаво.
mkocev - специалист
Да, сега разгледах по-добре снимката. Прав си, няма да стане.
Сравни детайлно разстоянията и позициите по механизма с този на някой работещ прозорец, евентуално да откриеш разликите.
miliad - майстор
Крилото е ниско спрямо ножицата. Защо е така - не мога да кажа.
Вероятно имаш прескочили зъби при закопчаването на обкова някъде. За това пъпката не е на мястото си в канала.
Много е възможно някой от пиновете на гърба, да опира вече в насрещник и допълнително да затруднява затварянето.
miro_800 - специалист
Отвори го двуосо и тогава надигай от пантата. Тези панти по спомен май имаха пластмасова съчма, която се износваше. Бе фани го мъжката при нормално отворено положение и надигай с ръце да видиш какво се случва.
На снимката ми се струва, че си надигнал крилото и плъзгача е подпрял в пъпката и трябва да се натисне за да влезе в канала.
zz_stefanov - майстор
пон окт 04, 2021 7:52 pmmiro_800 написа:
Отвори го двуосо и тогава надигай от пантата. Тези панти по спомен май имаха пластмасова съчма, която се износваше. Бе фани го мъжката при нормално отворено положение и надигай с ръце да видиш какво се случва.
На снимката ми се струва, че си надигнал крилото и плъзгача е подпрял в пъпката и трябва да се натисне за да влезе в канала.
Само с надигане нагоре на крилото може да не стане, ако ножицата се е поизкривила вече от това, че пъпката застава над плъзгача. Може леко да се пробва да я изкриви надолу в зоната на пъпката. Много леко, само с длан. Получавало ми се е.
Лошото е, че от снимките може да се подлъжем и съветите да са неточни.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: