• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
tarlyo - специалист
Блокировката трябва да е на горния ъгъл, отпред.
kozl - майстор
Клипа е доста полезен, даже го има рестриктора на 4:13 мин. в крилото и на 9:45 мин. в рамката. Само че при монтажа на място го нагласих да е по-близо до срещуположната на пантите вертикала, защото по-лесен монтажа при минимална отваряемост. Т.е. бъркането трудно при тесен процеп и отдолу плот от камък, защото това е врата.
skoti - напреднал
Прозорчето на снимката, отказва да се отвори отгоре и да седи килнато.
От това, което видях, пъпката ,която съм оградил не се движи нито нагоре, нито надолу, както са другите.
Може ли да се направи нещо, или си е за майстор ?
Дограмата е от ролпласт, механизма
Прикачен файл:
0-02-05-574d64c98bafbc0012dd6a042f512e760390f162fa24cc21fe570bb6d7cd8c79_1f9b269ddfb67d.jpg
незнам какъв е.
tarlyo - специалист
Може горния ъгъл да се смени с нов. Ролпласт мисля работят с обков уинкхаус, ама не съм сигурен.
Дай снимка от твоята дограма.
skoti - напреднал
Снимката е от моята си дограма и проблемния прозорец.
miliad - майстор
А сигурен ли сте, че изобщо имате двойно отваряне? На този ъгъл няма какво толкова да му се повреди. Вероятно е лошо подреден обков.
skoti - напреднал
Сигурен съм да, защото го отварях.
Както казах, въпросната "пъпка" не се движи като завъртя дръжката, както се движат останалите "пъпки" и не позволява
да се отвори/килне отгоре.
Такива пъпки има по 2 от всяка страна на вратичката.
miliad - майстор
Под пъпката има два винта един до друг. Под тях има един гребен който заключва в желязната шина на дръжката.
Разглобете там и се опитайте да разберете защо не се предава движение към ъгълът и ножицата за двойното отваряне.
Ще се наложи да свалите повечето винтове.
skoti - напреднал
пон юли 17, 2023 11:03 pmmiliad написа:
Под пъпката има два винта един до друг. Под тях има един гребен който заключва в желязната шина на дръжката.
Разглобете там и се опитайте да разберете защо не се предава движение към ъгълът и ножицата за двойното отваряне.
Ще се наложи да свалите повечето винтове.
Благодаря за напътствията !
road_runner - специалист
Здравейте, може и да не е най-подходящата тема, но започна да се чува като метално стържене при вертикално отваряне на едно крило. Чува се само след подминаване на средата на килването, колкото по-килнато става, стърженето е по-силно.
За реглаж ли е, или трябва да се смаже нещо?
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: