• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
zz_stefanov - майстор
Сравни си горе улея с тези по другите прозорци. Имам усещането че този от снимката има някакво износване от това, че не е опирал където трябва, а и сравни колко навътре влиза пъпката, защото май наистина имаш и прескочил зъб, както казаха по горе.
Що пък щом се е получило. :)
tarlyo - специалист
Малко късно видях темата, ама да си кажа. Това крило иска повдигане поне с 3мм. Нямаш прескочили зъби на механизма, там и е мястото на пъпката при отворено положение. Не е крива ножицата, ще стане успоредна на крилото, като се повдигне достатъчно (крилото). Виж си следата от уплътнението на снимката, в ляво е добре, около 7-8мм, а отгоре не повече от 4-5мм.
Alpha - специалист
ср окт 06, 2021 10:03 pmtarlyo написа:
Малко късно видях темата, ама да си кажа. Това крило иска повдигане поне с 3мм. Нямаш прескочили зъби на механизма, там и е мястото на пъпката при отворено положение. Не е крива ножицата, ще стане успоредна на крилото, като се повдигне достатъчно (крилото). Виж си следата от уплътнението на снимката, в ляво е добре, около 7-8мм, а отгоре не повече от 4-5мм.
Мерси, това става ли само от долната панта?

Имам друг прозорец, на който уплътнението е точно на ръба - даже на затворено се вижда, че крилото е надолу. Навих доста винта на долната панта, и освен че не се повдигна значително, почна да запира при затваряне, но май не защото опира нещо горе, а като че ли от самата панта.
mkocev - специалист
Пак прегледах снимките и се връщам на първото мнение, че крилото иска повдигане.
Особено, след като е пропаднало спрямо касата (има луфт отгоре), би трябвало да може да се вдигне. Нали все пак е било наред. Позицията на долната панта трябва да се е изместила или от крилото или от касата за да не може да се вдигне в нормално положение. На снимките частта на ножицата над крилото изглежда изкривена, особено от едно място нагоре към края. Би трябвало да успоредна или поне почти, спрямо крилото. Ако е изкривен края към пантите, така че да стърчи, при повдигане ножицата ще опре в касата при повдигане до нормално положение. Ножицата не е фиксирана за крилото от към пантите.
Може от провисването да се е изкривила. Ако е крива, мисля, че би помогнало разкачване на механизма отгоре, така че ножицата да може да се огъне и поизправи, за да не опира в касата при повдигане на крилото до нормалното положение. Принципно си трябва повечко въртене на. долната панта за осезаем резултат. Пробвай поне доколко може да се вдигне в отворено положение крилото, независимо, че ножицата ще опре в касата. Гледай пина да е на място, да не опре някъде в стената на канала. Ако крилото може да се вдигне, ще трябва да се поизправи/леко да се изкриви на обратно ножицата.
Последна промяна от mkocev на чет окт 07, 2021 10:23 am, променено общо 1 път.
mkocev - специалист
Без да искам дублирах поста :)
Alpha - специалист
Благодаря, ще пробвам да разкача и натисна ножицата, след което ще вдигна крилото още малко.

Сега за друг прозорец, отгоре виждам елемент с ексцентрик, който нямам идея за какво е. Това е едноосов прозорец.
На първите снимки се вижда елемента (това е горната част на крилото), на вторите - колко е провиснало крилото, от отсрещната на пантите страна. Т.е. с вдигане от долна панта май нищо няма да постигна. Лошото е, че винта на горната панта е навит докрай, и не знам как да вдигна крилото.

Прикачен файл:
01.jpg
Прикачен файл:
02.jpg
02.jpg (72.59 KиБ) Видяна 1853 пъти

Прикачен файл:
03.jpg
03.jpg (58.56 KиБ) Видяна 1853 пъти
Прикачен файл:
04.jpg
04.jpg (54.06 KиБ) Видяна 1853 пъти
Последна промяна от Alpha на съб окт 09, 2021 12:23 am, променено общо 1 път.
miro_800 - специалист
С натягане на стъклопакета може да се вдигне, но не знам дали ще се справиш. Иначе онзи ексцентрик трябва да е за да прилепва повече или по- малко крилото към касата.
mironcho - специалист
чет окт 07, 2021 1:55 pmAlpha написа:
Благодаря, ще пробвам да разкача и натисна ножицата, след което ще вдигна крилото още малко.
Здравей, не съм специалист, ама съм се разправял със странно (не)затварящи се крила и си мисля следното: по-рано си писал, че не можеш да повдигнеш защото опира МУК-а. Напълно възможно е крилото по начало да е било ниско (още преди слагането на МУК-а). Предлагам ти да махнеш неподвижната част на МУК-а, да коригираш крилото и завинтиш/залепиш наново МУК-а.
pep - специалист
Здравейте. Отново ме споходи стария проблем с това, че крилото на прозореца се изметна и не може да се затвори с двуосно отваряне е. Някак успях да го наместя и опитвам да го затворя нормално, но нещо подпира, не мога да установя какво в долната част не влиза в касата. Въртя винта на долната панта за нагоре/надолу, но няма ефект, марка SI e механизмът.
P.S. почти се оправи, оказа се една лайсна подпира, мисля е дъждобранна. Само малко не прибира добре механизма и дръжката не влиза до край, но е доста по-добре.
Здравейте момчета , имам проблем с тази двойна врата Rehau. Лявата врата е като изтумбена в средата. Опитах няколко регулировки които са тук в темата, но не се получава. Вратата е нова, но поставена не от фирмата производител, поради дълго разстояние. Бихте ли ми дали насоки какво да пипна и дали въобще е проблем от регулация или е някакъв дефект на обкова. БлагодаряИзображение

Пускам поста от телефон и не знам дали ще се отвори снимката. :?
Ще обесня - двойна врата , дясната има опция и за кипване, лявата е стационарна само се отваря и затваря . Между двете панти е като изтумбена ,образува процеп и духает :-D
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: