• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
fashion_m - напреднал
Здравейте, имам следния проблем - прозорецът ми някак си се е деформирал и е увиснал надолу. Горе в ляво където съм посочил на картинката се образува процеп и духа. Обърнах насрещниците на пантите да натиска нагоре като се затваря, но това не реши проблема. Снимал съм долната и горната панта, можете ли да ми посочите от кои болтчета да го регулирам, за да се затвори процепа горе? Благодаря.

Прикачен файл:
IMG_20220218_184454 - Copy.jpg Целият прозорец

Прикачен файл:
IMG_20220218_174732.jpg Долна панта
Прикачен файл:
IMG_20220218_174822.jpg Долна панта

Прикачен файл:
IMG_20220218_175008.jpg Горна панта
Прикачен файл:
IMG_20220218_175134.jpg Насрещници
miliad - майстор
Нищо сменено не виждам по снимките, ама карай. Тук не помага въртене на болтчета и шах-мат с насрещниците. Викнете дограмаджия да преостъкли крилото.
sun_17 - помощник
Здравейте,
От къде мога да си купя такъв торкс 12-стен xzn, за да регулирам обкова на снимката. Аз намерих такъв бит, но като го сложа в накрайника и не влиза в улея, много е тесен. Ще ми трябва отвертка или от г образните торксове. Някакви идеи? Благодаря!

http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 11957b.jpg
kozl - майстор
Е това не е ли за шестограм за 2 положения=12 шлица :?
вт яну 23, 2007 9:07 pmvelsi написа:
Регулировките на един прозорец са следните:
Здравейте, имам следния въпрос: да речем че направя реглаж от долната панта за наляво-надясно. Трябва ли това изместване да се компенсира с реглаж от горната? Т.е. ако изместя долната надясно, да "създам място за движение" измествайки горната, съответно наляво? Питам защото след като вратата се регулира да се затваря добре, след 1 час отново "увисна" и долната пъпка отново започна леко да опира в насрещника. Обкова е Winkhaus.
miliad - майстор
На вас проблема ви е в остъкляването. С пантите не може да го решите.
А днес следобед, след като времето се затопли, вече се затваря леко 🤔
И бихте ли обяснили, моля ви, накъде трябва да се завърти всеки винт за всеки един ход на вратата? Примерно този за нагоре-надолу, за ход нагоре, наляво ли се върти или надясно? Също и за другите
Последна промяна от windowrol на вт юни 14, 2022 9:52 pm, променено общо 1 път.
miliad - майстор
Не става ясно какъв проблем решаваш. Под "увисване" се подразбира, че пропада крилото и закача в краен долен насрещник. А това не се оправя от топло време. От промяна във времето се влияят страничните насрещници, и то при високи крила без хоризонтални делители.
Та какъв е случаят при вас?
При мен крилото е балконска врата, доста висока, към 226 см, с троен стъклопакет. Профила е Трокал 88
Lutchezar - майстор
Не го приемай критично, но ако в първото съобщение беше написал всичко това, нараства шансът да получиш отговор по-рано. Това не са лични данни, кратко и ясно описваш профил, обков, стъклопакет и точно местоположение на проблема. Няма как всички да знаем какво си си купил и дали долното е отдолу или отстрани.
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: