• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
kozl - майстор
вт юни 14, 2022 9:55 pmwindowrol написа:
При мен крилото е балконска врата, доста висока, към 226 см, с троен стъклопакет. Профила е Трокал 88
А цвета на профила какъв е? Това може дя е причина за разликата топло/студено.
Средна панта има ли или само горна и долна?
И какво значи
windowrol написа:
отново "увисна"
.
Ако това увисване означава загуба на правоъгълна форма и изместване в успоредник, то по някакви причини стъклопакета вече не работи с рамката за да поддържат заедно правоъгълната форма на крилото.
Отвори вратата. Залепи хартиено тиксо на хоризонталния профил от рамката над вратата, там където застъпва крилото в-у профила с горната си повърхност. Затвори крилото и очертай линия в-у тиксото, плътно по ръба на крилото. Като отвориш крилото измери отстоянието на линията в двата края (ляво/дясно) от ръба на профила на рамката. Идеалният случай е двете разстояния от ляво и от дясно да са еднакви, т.е. линията е успоредна на профила. Ако има увисване на крилото (станало е успоредник) линията ще е с наклон от пантите към насрещната страна.
Известно провисване може да се компенсира от пантата с регулиране изместване в посока от панти към отсрещната страна. Но ако рамката и стъклопакета не са зацепени и не работят заедно пантата едва ли ще компенсира измесването на положението спрямо насрещниците при профила към ръкохватката и те няма да се срещат в правилна позиция.
И какво значи трудно се затваря?
Опира в насрещниците ли?
Или не прибира и не прилепва крилото към касата (щока) :?
или прибира, но много трудно се върти ръкохватката :?
вт юни 14, 2022 11:26 pmLutchezar написа:
Не го приемай критично, но ако в първото съобщение беше написал всичко това, нараства шансът да получиш отговор по-рано. Това не са лични данни, кратко и ясно описваш профил, обков, стъклопакет и точно местоположение на проблема. Няма как всички да знаем какво си си купил и дали долното е отдолу или отстрани.
Добре, разбирам. Бихте ли обяснили накъде се въртят торксовете за ход накъде? Ако съм клекнал край пантата не мога да видя, а и хода е минимален за да мога да преценя.
Бял е профила, дограмата е съвсем нова. Подобен проблем имаше с вратата в другата стая, сваляха стъклопакета, защото крилото не било "разпънато" Вратата опира със затварящата пъпка в долния десен насрещник (пантите са отляво) едва едва. Не е проблем, затваря се, върви леко, , но стърже малко и ме дразни. Стана след като един едър фаянсаджия се подпря на дръжката и я натисна леко в отворено положение на вратата, а дръжката е Тулон и не позволява това да стане.
miliad - майстор
Има тук едни моменти, които явно не можеш да ги схванеш. Аз до тук ясно,подробно описание на проблема не видях. При положение,че този обков има два модела окомплектовка, не ми се гадае за всички възможни варианти и да ги описвам. Гаранционен си, действай. Фаянсаджията е невинен.
kozl - майстор
Прикачен файл:
IMG_20220624_194929.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220624_195040.jpg

Този щифт контрира ли се някъде, защото сам се смъква и вече трети път го набивам в горната панта?

Обкова е:

Прикачен файл:
IMG_20220624_194825.jpg
miliad - майстор
Баш на тия пущини съм им висял със сичките си 80 кила и не щяха да излизат щифтовете да ги ева :-D . Винаги има нещо да ги държи, или пружина
или се заключва със завъртане. Обаче не помня на Гию кой вариант беше, отдавна не ми е попадъл в ръцете. Тук по-скоро е пружина към онова стеснение на щифта. Свали основата на пантата и погледни в отвора.
П.С. на главата на шифта няма ли един зъб изпъкнал? На основата на пантата трябва да има жлеб, завърташ щифта и зъба заключва в жлеба.
kozl - майстор
На снимката от външната страна се вижда на главата на щифта има езиче. В главата има прорез за отвертка.
Вкарах го щифта до упор, завъртях езика срещу основата на пантата. Натиснах щифта надолу. Пропадна 2, 3 мм и опря в засечка на основата. Това го държи да не пропада, но не се заключи и с отвертката като го врътна и езичето на главата на щифта излиза от засечката и вече няма осигуровка срещу измакване на щифта.
Според мен има износване на основата и това дето трябва да държи езичето срещу превъртане вече го няма.
Иде ми идея да пробия и навъртя резба за болт 3 мм в асновата там де се пада шийката на щифта.
Другото е да пилна щифта под шийката по хордата на дъгата, така че да се образува луфт м-у щифта и основата и там да навия рапидка при вкаран щифт и наместена хорда срещу основата.
За смяна на панта не съм мислил, но имах проблеми с бравата. Свалих я и я носих да купувам нова, но без успех. Нямаха такава там де предлагаха GU. и поправи си сам.
Даже и за шилдове обиколях доста, но все пак намерих. И първо купих някакви, които щяха да станат с доработка пък после попаднах на 1 към 1.
miliad - майстор
Принципно щифта не се самозавърта сам. Или не би трябвало де. :) Ако имаш място може и отгоре надолу да го пуснеш. Не съм работил с този обков и не го познавам. Знам, че има немски и турски и отделно вариации на окомплектовката. И че където съм го срещал, е все за проблем.
Lutchezar - майстор
На моята дограма щифтовете са пуснати отгоре. Съответно няма как да паднат 😂.
Не съм спец, но няма логика да е отдолу...
miliad - майстор
пон юни 27, 2022 9:52 amLutchezar написа:
На моята дограма щифтовете са пуснати отгоре. Съответно няма как да паднат 😂.
Не съм спец, но няма логика да е отдолу...
Логика може да няма, но има причина да се вадят надолу, и производителите да вграждат елементи за заключване на щифта.
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: