• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
kozl - майстор
Да при мен място има да се пъхне отгоре, защото над вратата има фикс. Но ако вратата е до плочата няма да има място за вкарване отгоре. За това предполагам е замислено щифта да влиза отдолу.
А то има и средна панта, но не съм я заглеждал тя как е законтрена.
kozl - майстор
Пак излезе щифта.
Предполагам на щифта езичето е износено или нещо друго но щифта се извърта и езичето му излиза от жлеба и така почва да изпада.

Разгледах средната панта. Същия щифт е вкаран отдолу-нагоре и законтрен в жлеба и няма проблеми.

Този път го извадих щифта от горната панта и го мушнах отгоре в посока надолу па да видим дали ще излазя, този път обаче нагоре, щот надоле не мое :?
Отгоре също има жлеб за фиксиране да не излиза нагоре - вероятно. Ама езичето и тук не се гиксира против превъртане.
miliad - майстор
пон юли 04, 2022 2:51 pmkozl написа:
Пак излезе щифта.
Предполагам на щифта езичето е износено или нещо друго но щифта се извърта и езичето му излиза от жлеба и така почва да изпада.

Разгледах средната панта. Същия щифт е вкаран отдолу-нагоре и законтрен в жлеба и няма проблеми.

Този път го извадих щифта от горната панта и го мушнах отгоре в посока надолу па да видим дали ще излазя, този път обаче нагоре, щот надоле не мое :?
Отгоре също има жлеб за фиксиране да не излиза нагоре - вероятно. Ама езичето и тук не се гиксира против превъртане.
Основите са универсални за ляво и дясно обикновенно. То възможно е, и основата на средна панта да е като на горна. Не ми се рови сега да търся.
Здравейте, имам проблем с крилото на прозореца. В горният ляв ъгъл не се затваря, шуми и духа от там. Дограмата е долу горе на около 2 години (апартамента е ново строителство). Интересното е, че миналата година, когато затварях прозореца, забелязах, че с леко притискане от лявата страна, се затваряше. Сега обаче това вече не върши работа и като подръпна леко горния ляв ъгъл се отваря някъде около 1см. Забелязах също, че има леко износване на един от заключващите елементи (на снимките съм го дал).
Мога ли да направя нещо сам, например да я регулирам или да търся дограмаджия за да сменя нещо конкретно? На нито един друг прозорец или врата нямам този проблем. Една и съща фирма е слагала всичко в кооперацията, проблема е, че фирмата е на 200 км от Пловдив и нещата са много куци ....
Прилагам и снимки.
Прикачен файл:
2222.PNG
Прикачен файл:
крило.PNG
Прикачен файл:
22222.jpg


Ще съм много благодарен на някакво мнение, че идва и зима :D
svilenotnisovo - напреднал
Струва ми се че крилото е по-малко от колко трябва, затова не закопчава там.
mrsch66 - специалист
Пантите позволяват реглаж придърпай крилото в посока към пантите
miliad - майстор
Проверете дали касата не е разпъната в средата.
Може да изместите крилото в ляво от двете панти, и/или да разпънете крилото .
Предполагам, че ще трябва и повдигане на крилото от долна панта.
Благодаря много за орговорите. Пипнах пантите както посъветвахте и нещата се подобриха значително.
:partyman:
Имам проблем с пвц входна с термопанел цял. Когато е студено средата на крилото сякаш се огъва и прави корем и от към бравата и от към пантите и не прилепва доста голама част от уплътнението, въпроса ми е средната панта има ли реглаж напред и назад към касата или трябва нещо друго да правя???
miliad - майстор
Може да има реглаж, може и да няма. 5 винта са, все ще разбереш кой за какво е. От страна на пантите може да добавиш притискащи панти. Бравата- би трябвало да е брава с мартина. Регулирай си затварянето към насрещниците.
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: