• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
igt - специалист
Привет!
Имам питане към вас.
Става въпрос за мазе.
Имам азбестово въже, както и тръби от Вик и ел. проводници, положени също е тръби, които минават през мазето. Около тях има големи отвори до 5 см. Ако увия от въжето около тръбите, кабите и с отверка понатъпкам, а след това замажа дали ще има ефект против гризачите?
MamaMy - майстор
Те гризачите не знаят, че азбеста е канцерогенен. Не са ходили на училище и не могат да четат. По-добре забъркай цимент и пясък 1х1 и добави счупени на ситно стъкла. Колкото повече поеме, толкова по-добре. По сигурен метод от този е само изтребление. Иначе запушвах едни дупки с хоросан и добавих стъкла. Гадовете си изкопаха нови дупки в съседство до старите. :-D
gogyto - специалист
Да се включа и аз, че имам вила с гредоред който мисля на пролет да го запълвам и се чудя каква изолация да сложа за да нямам проблеми с мишките и аз.Мислех си за каменна вата но явно ще им направя услуга, та какво да сложа между гредите над дъските?
igt - специалист
Да попитам и друга нещо - някой виждал ли е следи да ядат/минават през монтажната пяна?
torbalan - Дървен философ
igt написа:
Да попитам и друга нещо - някой виждал ли е следи да ядат/минават през монтажната пяна?
Пълних преди година-две на майка ми в къщата едни дупки, по които циркулираха мишоци, с пяна. До сега не съм чул да са пробили отново.
andy_forresite - майстор
Каменната вата би трябвало да защитава от тях. По жилищните комплекси и оживени места ги няма, ама по селските къщи и малките градове от селски тип с лопата да ги ринеш. Да взема да се оплача и аз. Живея в стара къща с гредоред. Нямаме селскостопански животни, нито фураж вкъщи, но мишки и плъхове има. Един мишок се разхождаше в стаята-склад с пелетите (има 1200 кг слънчогледови пелети). Пробил е един от чувалите и пелетите са се изсипали на земята. Предполагам се чувства като в рая при толкова много храна.
Досега съм ползвал една отрова с червен цвят в пликчета. Продава се в кутия и вътре са пликчета. Тези пликчета не трябва да се пипат с гола ръка не защото са чак толкова отровни за човека, а защото гадините надушват миризмата от човек и не я ядат. За 24 часа се опразни тавана с гредореда от досадни гризачи. Временно ще е...
Втори начин за борба с тях е незасъхващо лепило. В червена правоъгълна кутия с плъх и пише Rats... нещо си. Слагам върху парче картон малко сиренце или намирам зърно (пшеница, овес, ечемик, царевица) и поръсвам с ръка върху предварително нанесеното върху картона на зиг-загообразни линии лепило. Мишката надушва храната и стъпва в лепилото. Там попада в капан без възможност за измъкване. За плъх се слагат по дебели и повече лентички лепило, иначе се отскубва и става нещо като кола маска за него :) На нас обаче ни трябва умрял, а не някакви космарляци и мустаци...
Лошото с отровата е че в района не останаха живи котки, включително моите три. Затова наблягам на лепилото. Чат-пат някое от кучетата ми оставя пред вратата удушен гризач да се похвали. Домъкват ги в радиус от 300 метра и ги носят у дома. До мен и около мен има общо три празни къщи. Никъде по съседите не гледат животни. Единият дувар на селскостопанските постройки е от кирпичени тухли. Комшията запълва дупките, а тия гадове копаят нови. Казах му да спре да пълни дупките че зле. Наклонил се е и очаквам да падне барабар с покрива до 1-2 години :? ... ако не излея основа цимент 15 метра и после иззидам с плътна тухла и вароциментова мазилка.
За траен ефект дворовете трябва да се чисти, без натрупани предмети по разни складове и навеси. Гризачите точно там се крият. Трябва да се изхвърли абсолютно всичко и да се помете да остане гол цимент. Периодично от лепилото ако се забележи проблем и така.
igt - специалист
Благодаря за споделеното.
Взех един флакон пяна и напълних навсякъде, ако има следи от гризачи ще пиша.
ср сеп 07, 2016 4:24 pmgogyto написа:
Да се включа и аз, че имам вила с гредоред който мисля на пролет да го запълвам и се чудя каква изолация да сложа за да нямам проблеми с мишките и аз.Мислех си за каменна вата но явно ще им направя услуга, та какво да сложа между гредите над дъските?
Препоръчвам ти стоманена вата.
kr1100 - майстор
Мумио изпробвал ли си ?
  • 1
  • 2

Тема "каменна вата и мишките" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: