• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
biro - помощник
Има ли смисъл да се прави изолация на граничеща със съседите стена? На пипане е по-студена от стената, която граничи със спалнята, и в коридора е по-студено въпреки, че съм отворил вратите на хола и кухнята където работят климатици. А и разхода на климатиците се увеличава когато отворя към коридора.
Тани - модератор
Отговора е кратък и ясен- Ако ти ги топлиш - да , ако те те топлят- не! :)
biro - помощник
Е щом стената към тях е по-студена от стената към спалнята ми значи аз ги топля :partyman: Те по-някога зачезват със седмици, та май ще правя изолация. Въпроса е каква - фибран, стиропор или вата? В коридора няма да е вата, за да спестя от дебелината, но в хола мога да си позволя дебелина. Става въпрос за панел.
nihonjin - специалист
2 см или 3 см Фибран, лепен с пяна и шпаклован с мрежа ти решават въпроса -личен опит. От по-дебела изолация за този случай няма нужда. Не стиропор понеже е мек и паропропусклив.

biro написа:
Е щом стената към тях е по-студена от стената към спалнята ми значи аз ги топля :partyman: Те по-някога зачезват със седмици, та май ще правя изолация. Въпроса е каква - фибран, стиропор или вата? В коридора няма да е вата, за да спестя от дебелината, но в хола мога да си позволя дебелина. Става въпрос за панел.
EDI - майстор
При ситуация като твоята, 5 см вата каширана с алуминиево фолио за хола и отгоре каквото решиш - картон, сачак, ОСБ и т.н.Аз бих сложил вата и в коридора, ще ти стесни с около 65-70 мм коридора, но ефекта ще е осезателен.
biro - помощник
Ясно мерси. А за коридора каква изолация? Самия коридор е широк около метър и има портманто, ако сложа 5-7см предстенна обшивка ще стане много тясно, вариант с фибран има ли?

Edit: Късно видях, че сте ми препоръчали фибран за коридора.
Последна промяна от biro на ср фев 23, 2011 1:02 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Пак бих сложил вата, няма да загубиш много според мен.Където са 100 см, там са и 93.Може и фибран да речем 3 см.
ivanovrg - специалист
с вата и ГК ще ти е по лесно да го направиш и да го шпакловаш
с фибран 3см ще загубиш 4см (3см фибран+лепило няколко милиметра+няколко милиметра за шпакловката с мрежа)
с вата и ГК можеш да се събереш на 5 см
не мисля ,че този 1 см ще е проблемен
Draganov - специалист
Всеки,който успешно е изолирал стените си,хвали своя метод.Аз съм в къща,на северен склон,от Ноември до Март слънце не я огрява.Изолирал съм всички стени отвътре с 4-5 см. стиропор,лепен с теракол,отгоре пластмасова китайска мрежа (от Практикер),и шпакловка с теракол , гипс и ПВЦ тапети. 10 години не е мръднала,ефекта на задържане на топлината е огромен (в сравнение с преди изолацията) и всички писания за термични мостове и прочее,при мен не са се проявили (надявам се,че няма и да се проявят).
Тани - модератор
PVC тапетите са те спасили от евентуални проблеми. Те ти служат за пароизолация.
А иначе всеки има различни критерии. Едни са доволни на даден резултат , за други същия е крайно неприемлив! Важно е първоначално каква е била целта и дали е постигната. Щом си доволен това е важното!
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна изолация на стената към съседите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: