• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
pipbel - майстор
За хола колегите те упътиха.
Бих добавил за коридора какво съм сторил аз с моя, пък ти си прецени.
3см фибран лепен с пяна за ТИ + 1см МДФ ламперия (има и ПВЦ такава) залепена пак със същата ПУ пяна за фибрана. Няма мърдане.
biro - помощник
pipbel, благодаря за споделеното мненение, но аз и жена ми не харесваме лапмперия и каквито и да било дървени облицовки на стени и тавани, някак си ни навяват селски бит, а стила на жилището е (или поне така се опитваме да бъде) модернистичен. Като го купихме имаше ламперия в коридора, която изкъртихме още първата седмица :axe:
Тани - модератор
biro написа:
pipbel, благодаря за споделеното мненение, но аз и жена ми не харесваме лапмперия и каквито и да било дървени облицовки на стени и тавани, някак си ни навяват селски бит, а стила на жилището е (или поне така се опитваме да бъде) модернистичен. Като го купихме имаше ламперия в коридора, която изкъртихме още първата седмица :axe:
Това селско ли ти изглежда ?? :? Не знам защо , но не си го спомням от къщата на баба :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Аз съм малко възрастен , и не разбирам от мода , но това го нямаше по наше време та сигурно трябва да е в по- модернистичен стил :wink:

Изображение
biro - помощник
Не прилича на дървена ламперия.
Тани - модератор
pipbel написа:
За хола колегите те упътиха.
Бих добавил за коридора какво съм сторил аз с моя, пък ти си прецени.
3см фибран лепен с пяна за ТИ + 1см МДФ ламперия (има и ПВЦ такава) залепена пак със същата ПУ пяна за фибрана. Няма мърдане.
Досетих се с какво си асоциирал при прочитане на думичката ламперия, затова се опитах да помогна. :wink: Не е задължително да ти хареса. Всеки си има вкус и харесва различни неща и цветове.
valentino76bs - майстор
nihonjin написа:
2 см или 3 см Фибран, лепен с пяна и шпаклован с мрежа ти решават въпроса -личен опит. От по-дебела изолация за този случай няма нужда. Не стиропор понеже е мек и паропропусклив.

biro написа:
Е щом стената към тях е по-студена от стената към спалнята ми значи аз ги топля :partyman: Те по-някога зачезват със седмици, та май ще правя изолация. Въпроса е каква - фибран, стиропор или вата? В коридора няма да е вата, за да спестя от дебелината, но в хола мога да си позволя дебелина. Става въпрос за панел.

Колко е объркващо всичко едни казват на вътрешните стени не се слага фибран други слага се .Едни слага се фолио ,други не се слага....да му бръмне главата на човек....
Тани - модератор
На вътрешни стени по принцип не се слага изолация , но дори да се сложи , почти няма значение каква ще е , защото температурните разлики не са големи и вероятността там да се появи конденз са нищожни и клонят към нула. Затова няма смисъл и от пароизолация. Дано съм успял да разясня !
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна изолация на стената към съседите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: