Напишете въпрос свързан със санирането.
Венци
Някой знае ли нещо повече за топлоизолационния материал Депрон?
masteradmin - майстор
Това вече съм го писал но ще повторя :
Ако е отвътре и стените са ти равни, мисля че може да опташ с депрон.
Той представлява листове от екструдиран полистирол и, подобно на останалите материали от този вид, има отличен коефициент на топлопроводност – 0,026-0,028 W/mK. Предлага се в две дебелини, съответно 3 и 6 mm, като моята препоръка е да се използва по-дебелият по простата причина, че има съответно и два пъти по-добър изолиращ ефект. А работата по монтирането на топлоизолацията и в двата случая е една и съща. При дебелина 6 mm топлоизолиращият ефект на лист Депрон се равнява на дървена обшивка с дебелина 24 mm или на тухлен зид с дебелина 140 mm.
Листовете имат размери 1250 х 800 mm, като за по-лесното и удобно транспортиране те са фабрично сгънати надве и така вече лесно се побират в лек автомобил. Един кашон съдържа листове за покриване на 20 m² при дебелина 6 mm и 40 m² при дебелина 3 mm.
Листовете Депрон не поглъщат вода и осигуряват добра защита срещу преминаване през тях на водни пари, те не гният, не мухлясват и не способстват за образуване на среда, подходяща за развитие на микроорганизми (плесени). Те нямат мирис и което е много важно, не поглъщат и не възприемат миризми от околната среда. Имат достатъчно добра устойчивост на натиск и якост на опън, благодарение на което върху тях директно може да се лепят тапети, да се полага мазилка, да се лепят фаянсови плочки или да се боядисват с дисперсионни бои (латекс). Върху листовете Депрон може да се полагат и полимерни мазилки или мазилки на минерална основа с полимерни свързващи вещества. Те се полагат, без да е необходима армировка.
Депрон е материал, устойчив както на въздействието на обичайните строителни материали – цимент, вар, гипс, така и на различни соли, основи и др. Той се поврежда обаче при третиране с органични разтворители и съответно използваните лепила, бои или мазилки, полагани върху листове Депрон, не бива да съдържат такива разтворители. Те се лепят с лепила за материали от разпенен полистирол, като при избор на най-подходящото лепило трябва да се обърнете към консултантите в магазина. Самият производител препоръчва употребата на дисперсионното лепило на водна основа Glutolin HS, което има висока залепваща сила.
Лепилото се нанася с назъбена маламашка откъм гърба на листа, а при някои лепила и направо върху стената. След това листът се поставя на мястото си върху стената и равномерно се притиска по цялата повърхност с гумен валяк. След залепване на листовете се препоръчва цялата повърхност да се шпаклова със същото лепило, разредено с 20% вода.
Листовете Депрон може да се използват за изолиране на практически всички елементи на строителната конструкция. Те може да се поставят и под ламинатни и други видове паркети от паркетни дъски, като в този случай освен топлоизолация те осигуряват и добра шумоизолация.
Основното предимство на изолацията с листове Депрон е, че може да се направи бързо, лесно, с минимално нарушаване на обитаването на помещенията при сравнително ниска цена. Чудесно решение месец-два преди настъпване на зимните студове. Работата не се отличава от операциите при подмяна на тапетите. Все едно, че за основа се залепва хастар, както това се налага в някои случаи. Малката дебелина на листовете практически не променя големината на помещението, а върху тях безпроблемно се лепят тапети или друго декоративно покритие. Изолацията от Депрон решава и проблема с ниската повърхностна температура на стените и предотвратява кондензацията на водни пари. Към предимствата на материала трябва да се отнесе и малкото му топлоотнемане, т.е. при допир до стените човешкото тяло ще ги възприема като топли.
4овек
Аз се чудя: "дали бих могъл да го положа под ламиниран паркет наместо подложката която се слага и дали ще има добър топлоизолационен ефект и дали мога да положа 6мм - да не вземе да ми пружинира"
Някой ако го е правил, ще съм му благодарен да сподели.
Гост
Има специален вид Депрон, който е за под. Черен е на цвят, така че с него ще стане!!
Arata
Depron-ът предствлява нищо повече от 6 мм XPS, продаван /с баснословни печалби от гръцките производители/ все едно 5 см XPS или EPS... Ако желаете да си направите истинска топлоизолация не използвайте "депрон", а си сложете истинска топлоизолация - най-добре е " твърда вата" на плочи, след това EPS /най-предпочитано в Бг поради леснота на работа и финансови съображения/ и само по носещите конструктивни елементи, там където може да възникнат термомостове или под кота нула 0 -XPS. Ако желеате стените да са ви топли само на на пипане или да не виждате мухала /защото ще е скрит зад депрона/ си сложете депрон. /Но и едни най-обикновени тапети ще скрият мухала./ Това че депронът / като XPS/ не проуска влагата е нeгов минус при фасадна изолция.
С една дума - Депронът служи като затоплящ слой залепен на стените, а не за топлоизолация.
Депронът под паркета е добра идея ако отдолу има влажни помещения /мазета напр/ и тази влага пре стената се просмуква в стаята.
Разберете, моля ви, няма такава изолация от която 6 мм ще вършат същата работа като 50 мм с еднакъв състав на веществото. Това са маркетингови трикове.
deer - специалист
значи , да разбирам , че най-доброто нещо за изолация на пода под ламинат е минерална вата ( същото ли е или нейна разновидност е тази "твърда вата" която споменавате? )
а за под теракота каква бихте препоръчали , аз като нищо не разбиращ си мисля за стериопор( може и да не се казва така , но така изглежда )
masterdesign - напреднал
няма да повярвате на баба ми в апартамента к'ва е изолацията под паркета - сгурия. Въпросният апартамент е в блокче строено 45г. по нески проект и половината от апартамента е върху колони, което значи, че пода е подложен на непрекъснати въздушни течения, тъй като е на първия етаж. В апартамента обаче въобще няма разлика в температурата между частта, който е над колоните и тази, която е върху приземния етаж
adonis - специалист
аз съм доволен от този вид изолация, защото не отнема от помещението много и при мен се наложи ако ползвам друга изолация да измествам напред чугунените радиатори, а с Депрона го избегнах.Това е мнение от лично наблюдение-не професинално или с комерсиална насока :)

Тема "Депрон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: