Напишете въпрос свързан със санирането.
preslav - майстор
Nenchev написа:
Здравейте, смених си дограмата с 3 стъклопакет. Сложих стъклопакет с аргон в конфигурация 4/18/4/18/6, общо е дебел 50мм. Преди имах страшен конденз със старата дограма, сега зимата няма и точка. Но не съм доволен от шумоизолацията. Живея близо до голям булевард и шума от трафика се чува през стъклопакета. Има ло вариант за подобряване на изолацията, чувал съм за някакви фолиа? Има ли 50мм. пакет в друга конфигурация на размери/разстояния? Благодаря.
От шума няма пълно избавяне, дори и на село да отидеш все ще има някой малоумник с моторен трион или ъглошлайф да пили след 2 на обяд. Аз също живея на главна улица и също съм с троен стъклопакет - в сравнение със старата дограма положението е в пъти по-добро, но шумът са вибрации, които се предават от всички елементи на сградата, не само от стъклата, фолиата няма да помогнат. Положението може да се подобри в известна степен с мека мебел и дебели завеси.
Hursa - майстор
ср май 23, 2018 6:33 amNenchev написа:
Но не съм доволен от шумоизолацията. Живея близо до голям булевард и шума от трафика се чува през стъклопакета. Има ло вариант за подобряване на изолацията, чувал съм за някакви фолиа? Има ли 50мм. пакет в друга конфигурация на размери/разстояния?
С по дебели стъкла, като са различни по дебелина, особено съседните в стъклопакета. Въздушните пространства също да са различни. С т. н. „топли” дистанционери. Но не всички производители предлагат широк избор, а ако предлагат цената е доста завишена. Особено ще подсили звукоизолацията, ако поне едното стъкло в стъклопакета е триплекс – това ще приравни стъклопакета по звукоизолация на „4-ворен” стъклопакет, но и ще го оскъпи с доста. Теглото на стъклопакета също ще нарасне съществено. За съжаление такава замяна ще ви струва много, а ефекта няма да бъде много голям, според мен.
Почти същото „подобрение” ще имате и ако поставите външни щори. И макар, че това, според мен, е по смислено – също ще е скъпо, а ефекта няма да е много голям.
Проврете плътността на уплътненията по дограмата (целостта им също – някой производители „режат” в ъглите уплътненията. Прилягането на стъклодържателите също – камерата около стъклопакета в рамката е „отворена” навън. Плътността на преградата по отношение на звукоизолацията е много по-важна от колкото по отношение на топлоизолацията. Малък отвор може да „компрометира” иначе качествена звукоизолация.). Качествено ли е „обърната” дограмата? Външна изолация с каменна вата ще подобри звукоизолацията на стените, според мен. И използването в помещенията на звукопоглъщащи материали, както съветва колегата – ще подобри условията. Но ако проблема е голям успехите от такива мерки няма да са големи. (По ефективни вероятно биха били цял комплекс мерки – но ще изискват основен ремонт и значителни вложения.)
miliad - майстор
Профилa нa догрaмaтa aлуминиев или ПВЦ е?
Nenchev - помощник
Здравейте ,
Профила на дограмата е PVC. Обръщането със сигурност не е направено много качествено. Като цяло вероятно трябва да се обърне отвън, защото явно не си бяха взели размерите много точно. Новата дограма легна на мястото на старата, но външната изолация на фасадата я застъпва много малко, сигурно с 1 см. Ако се обърне отвън става ли с xps плоскости или фибран?
djendov - специалист
пет сеп 02, 2011 2:50 pmradius написа:
Как ти държи по-хладно, като все акцентират как задържало вътре топлината? Това е точно обратното.

Лятото падат под 90 градуса само на екватора, а тук сме далеч.
Действително зимата траекторията на слънцето е ниска, но лятото пак успява да огрява вътре.
Да бе...с транспортир ли го измери, или с чадър :)
Под 90 градуса падат на различна геогравска ширина през различните дни от годината.
Това за по-любознателните - деклинация на слънцето.

А сега по темата, само с К стъкло, ти е спукана работата лятото. То не пуска само директно попадналата светлина, а и отразената. Аз сложих навсякъде К+всесезонно или енерджи, както искаш така му викай. Зимата не печеля много, но лятото не ползвам климатик, а апартамента е само юг. За справко, комшиите са само с К, също изложение, температурата им в стаите е моята + 5 градуса.
Hursa - майстор
пон май 28, 2018 7:01 amNenchev написа:
Новата дограма легна на мястото на старата, но външната изолация на фасадата я застъпва много малко, сигурно с 1 см.
В смисъл? Обърната е от вън с изолация? Ще махнете старата и ще обърнете с по дебела? По значително застъпване дали ще изглежда добре.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Звукоизолацията на тройният стъклопакет, въпреки трите стъкла с различна дебелина, е недостатъчна, защото разстоянието между стъклата е малко. Акустичното правило гласи, че колкото разстоянието между стъклата е по-голямо ,толкова повече намалява пропуснатия звук. Решението, което се ползва е два обикновени стъклопакета с различни дебелини на стъклата, монтирани на отделни профили и разстояние между тях от мин. 10см, като в някой случаи, ако сградата позволява това разтояние достига до 1 метър т.е. две дограми една след друга. И въпреки, че въздуха между двете дограми не е херметично затворен, като в стъклопакет, то според мен топлоизолационните качества на предложеното решение, ще бъдат по-високи от тези на тройният стъклопакет. По отношение на споменатите вибрации от трафика, дограмата няма нищо общо и при нови сгради има решения на ниво фундиране.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (36.19 KиБ) Видяна 2205 пъти
Прикачен файл:
Прикаченият файл 4.jpg вече не е достъпен
Звукоизолацията от един стъклопакет с две стъкла по 4мм е почти еднаква с тази при единично стъкло с дебелина 6мм.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (110.17 KиБ) Видяна 2200 пъти

Тема "какъв стъклопакет ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: