Напишете въпрос свързан със санирането.
MaistorqgA - специалист
На едната стая изложението е южно а на другата източно.Удачно ли е на да се поставя К стъкло и няма ли през лятото като влезе слънце да задържа топлината в стаята? Моля специалистите в тая област или пък запознатите и изпатилите да дадат някакво мнение.Благодаря?
Minkov - специалист
Миналото лято и аз имах подобни терзания за моя югозападен прозорец, но рискувах, поръчах К-стъкло и съм приятно изненадан - държи осезаемо по-хладно през лятото.
Чувам много по-добри отзиви за т.нар. стъкло "4 сезона", но по таблици на доставчиците, то поглъща много повече светлина и за това не посмях да ползвам него. Вече видях на живо такова стъкло - това поглъщане не е чак толкова страшно, т.е. едва забележимо е и вече нямам колебания да го ползвам.
vvventsi - специалист
Лятото слънцето е горе ,а зимата огрява ниско долу и ще влиза лъчите му ще стоплят стаята,тоест лятото лъчите падът на 90градуса спрямо земната повърхност и няма да ти светят на прозореца а зимата падат на по малки градуси 20 може би и ще свети срещу прозореца,ще помага за отоплението през зимата!!!
8180 - майстор
vvventsi написа:
Лятото слънцето е горе ,а зимата огрява ниско долу
Което е вярно за южното изложение. За другите - почти или супер почти.
Хубаво е, че Минков сподели практически наблюдения, макар да не каза с какво сравнява това "осезаемо по-хладно". Много митове има около К-стъклото. Повечето се разпространиха след появата на "по-модерни".
Minkov - специалист
8180 написа:
..... Хубаво е, че Минков сподели практически наблюдения, макар да не каза с какво сравнява това "осезаемо по-хладно".
Замених обикновена дървена дограма с две обикновени криви стъкла от преди 25 г. със стъклопакет с К-стъкло. И разликата се усети.
radius - майстор
Как ти държи по-хладно, като все акцентират как задържало вътре топлината? Това е точно обратното.

Лятото падат под 90 градуса само на екватора, а тук сме далеч.
Действително зимата траекторията на слънцето е ниска, но лятото пак успява да огрява вътре.
Minkov - специалист
Въпреки, че рекламите показват как К-стъклото задържа топлината само от жилището навън, според мен фълтърът на това стъкло действа и вобратна посока. Това е моето обяснение.
Странното е, че дори служителката в офиса на Ролпласт бе инструктирана да предупреждава за опасността от К-стъкло на югозападен прозорец, а нищо неподозиращият ми съсед вече 2 години се радваше и зиме и лете на комфората от прозорците си с такова стъкло :). За отбелязване е, че всички прозорци в неговото жилище са ориентирани на югозапад .... много лош вариант за изглед през летния следобед. След като видях тази ситуация у съседа, и аз се реших на К-стъкло.
bulhomes2 - майстор
Брат ми пък умира от жега лятото с Ка стъкла. Зимата добре, ама лятото икономията от зимата я харчи за климатици. Аз си сложих троен с високоенергийно и нискоемисийно. За този вариант твърдят, че бил с коефициентите на тухлена стена. Не мога да кажа впечатления, защото не съм донаправил къщата, но сега като се замисля не съм усещал жега вътре.
torbalan - Дървен философ
ама пък сте луднали по тия стъкла :)

има смисъл от троен стъклопакет... заради шума - едното стъкло може да е с различна дебелина...

всичко останало май е само алабала и търговски трикове :)
Nenchev - помощник
Здравейте, смених си дограмата с 3 стъклопакет. Сложих стъклопакет с аргон в конфигурация 4/18/4/18/6, общо е дебел 50мм. Преди имах страшен конденз със старата дограма, сега зимата няма и точка. Но не съм доволен от шумоизолацията. Живея близо до голям булевард и шума от трафика се чува през стъклопакета. Има ло вариант за подобряване на изолацията, чувал съм за някакви фолиа? Има ли 50мм. пакет в друга конфигурация на размери/разстояния? Благодаря.

Тема "какъв стъклопакет ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: