Напишете въпрос свързан със санирането.
К А Я - специалист
Ако ползвате тази пяна имайте предвид, че не всеки пистолет става за нея.
me_against - специалист
FMaster написа:
EDI написа:
От моя опит се оказва, че СТ84 е най-добра.След нея слагам ТИТАН.Не препоръчвам СУДАЛ - тава много крехка след стягане и се рони лесно.СТ84 е с по-висока плътност, твърдост и стои жилава след изсъхване.Освен това новата опаковка на СТ84 е 850 мл.
Ето това е най-добрата и качествена пяна на нашия пазар ... http://www.youtube.com/watch?v=m-FP_dbL9iA
CT84 е жалък опит за имитация !!! Като я пробвате тогава бъдете крайни в отговорите си ...

И аз ползвах същата, като санирах това лято. Хваща много здраво и съхне бързо. По мои наблюдения трябва да се остави 20-30 сек. да реагира, преди да се лепи плоскостта.
Тези 15 кв. м. не можеш да ги постигнеш, особено ако е неравна стената. В магазина ми твърдяха за 12 кв. м., а реално са към 7-8.
vesel - специалист
И аз съм лепил EPS на таван с тази пяна INSTA-STIK. Доволен съм от резултата. И наистина с един флакон покрих около 7-8 квадрата.
Пистолета, който ползвам е на Den Braven. Май около 50 лева беше :? , ама беше единствения дето изглеждаше свястно изработен.
8180 - майстор
Окуражен от настоящата и няколко други теми.
Обръщах прозорци + ТИ с дискутираната пяна - доволен съм.
Без нея трябваше да викам майстор, че ми е за пръв път.
Любителски впечатления:
Показаното в клиповете по-горе малко заблуждава - иска си по-голямо изчакване да започне да лепи като хората - аз пробвам с клечка да започне да се тегли пяната, а да не се пробива.
Разминава се с времето за нанасяне на пяна върху следващ детайл и така и не измислих някаква последователност за да елиминирам изчакването - когато е готова за монтаж, времето не стига за втория детайл. Сигурно има чалъм, но за мен още е тайна.
Пистолет за 10 лв. се справи с 3 флакона прилично, но преди всяко по-дълго спиране (3-5мин.) пръсвам чистител на дюзата. В този вид съм я оставял за ден и половина на пистолета и си тръгна без проблем.
Първата нощ свалих тубата, но не продухах с чистител, а само външно и имах проблем - беше залепнала сачмата в гърловината към тубата. Сигурно не е проблем да се побутне външно, но аз разглобявах от незнание.
Всъщност, за 3,5 флакона Инста и 2 обикновена, това му беше чистенето на пистолета - едно продухване при проблема, ок. 10-15 външно механично около дюзата и външно чистител при смяна на флаконите. Като темпо на работа с прекъсвания - седмица.

П.П. Пяната от дистрибуторите за 9,30, чистител - 4,80, монтажна - 5,30 и пистолет - 10,15 с ДДС, с което категорично забравям за обикновените флакони и търговци.
Не съм пресметнал още разхода, но ми изглежда приличен. Отделно, богатите възможности на технологията за Направи сам.
П.П.1. Изцапано с Инста успешно се премахва механично след ок. 15-20 мин. - когато пяната е стегнала достатъчно за да не цапа ръцете и повърхността. Преди и след това време е ужас.
П.П.2. Според мен не е особен проблем, при съответното изчакване, да се лепят неголеми площи и с монтажната - на две места където имаше много за запълване ми хрумна да опитам и си става.
Spokoiniq - майстор
Днес издирих уж добра цена в Поларис на Инста-та, 3 флакона и един чистител 40 кинта, но бяха последните 2 за пистолет, и един се наложи да взема ръчен.Поиграх си с вата на тухлена стена, идеята беше да не дупча един комин, и определени пяната се справи по-бързо от Церезит, с който бях опитал преди.Лошото е, че свърши, а ми трябва още няколко флакона, и не ми се ходи на майната си до Военна рампа и то за ръчни.
@8180 : Откъде намери Инстата на тая добра цена, че утре трябва да купя поне 3 флакона?

Ако и друг колега знае по-близко място, където продават Инста на добра цена, нека пише, аз съм на Плиска.
8180 - майстор
Спокойният,
Точно от линка на FMaster - Провентусс АД.
Адресът е малко сбъркан (поне в БГ мапс), но последния двор по улицата от ЛЯВО - голяма метална врата (май червена) и вътре се виждат рекламните коли - пресечката ул. Огнеборец спира почти с/у входа.
Далеч от Плиска, но от мен толкова. С три флакона ще си вържеш бензина, може и да останат.
Spokoiniq - майстор
Мерси за адреса, колеги!Това чудо ми залепи 30кг-ва лека вата на тухла за отрицателно време,а тя свлича яко, церезита е определено по-бавен, заслужава си кинтите ако те мързи да дюбелираш
К А Я - специалист
Слагайте се дюбели, не трябва да ви мързи.
dimovsport - специалист
Виждам че темата е стара но може да е полезна и на други потребители. Не си купувайте пяна макссс ужасно рехава е,цената и на дребно е 11,95 взех само 1 флакон за да я пробвам,не става и това е.

Тема "Препоръчайте ПУ-пяна за лепене на изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: