• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
ebahti - майстор
Ми то правилния начин е -шпакловка ,мрежа и пак шпакловка.Друг е въпроса че повечето слагаме първо мрежата -шпакловаме я и пашьол нахуй......... :finga:
PIP - майстор
На сайта на баумит има доста добро ръководство на технологията и ясно е написано

„...шпакловачната смес се нанася на гребен 10мм преди полагане на мрежата. След като е положена сместа мрежата се притиска, така че семеста да избие през нея и след това се заглажда... основно правило при полагането на мрежата е след заглаждане на шпакловката върху нея мрежата да не се вижда. При необходимост се добавя материал при заглаждането...”

Аз следвах ръководството, като правих моята изолация и не видях причина да шпакловам втори път.
MASTER - специалист
Зависи най вече колко гъст си правиш материала за шпакловане


Ако работиш с по гъст материал, може спокойно да го правиш на една ръка, но и ще направиш доста мускули с маламашката.

Аз лично предпочитам да слагам мрежа с малко по рядък материал, и след това да правя още една ръка с още по рядък материал. С малко повече рутина втората ръка може да се слага преди да е изсъхнала напълно първата.
Поне аз по този начин работя по бързо, отколкото да шпакловам дебело с гъст материал

Всъщност важното е дебелината на шпакловката над стиропора е да е минимум 2,5 мм като под мрежата трябва да са около 2/3 ти от материала.

Ако правиш тънка първа ръка под 2 мм, втората е задължителна.

Друго което се сещам за задължителна 2 ра ръка за заглаждане е като се прави мазилка с структура 1,5 мм - малко е капризна към основата.
tetomaster - специалист
ebahti написа:
...... пашьол нахуй......... :finga:
Това е доста грубо! :supz:
ivanovrg - специалист
аз пък си помислих първо за венецианска мазилка,но щом сте казали -нека е за топлоизолация

аз не правя такива работи,но гледах как го правиха в англия(там рядко се вижда такова нещо) на едно кино
първо че самата изолация беше 2х10см и разминаване на фугите
после с маламашка като материала(като стиропор) изтъркаха стените да смъкнат ръбчетата на снадките
после една ръка шпакловка
след това нанасяне на спакловка с гребен-полагане на мрежата и шакловане върху нея
(не съм сигурен дали не минаха още една ръка шпакловка от горе)и после мазилката
та така
johan_76 - напреднал
Ако накрая ще се боядисва с фасаген,може и трета ръка с по-рядък теракол.Защото като пекне Райчо и всичко си личи.Но целта оправдава средствата.
Аз искам да попитам за вътрешни стени преди са нанеса сатена става ли една ръка мрежа и псле сатен.или трябва да нанеса оше една ръка след мрежата и после финната
Keresteliev - специалист
Stanev82 написа:
Аз искам да попитам за вътрешни стени преди са нанеса сатена става ли една ръка мрежа и псле сатен.или трябва да нанеса оше една ръка след мрежата и после финната
Зависи от майстора! (и от това колко си естет (според една реклама))

Ако го правиш сам и не си шпакловал досега, тогава две ръце и после сигурно още две сатен.
  • 1
  • 2

Тема "Колко,, ръце'' шпакловате" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: