Напишете въпрос свързан със санирането.
Caxo - специалист
Здравейте, надявам се автора да не се сърди, че пиша в неговата тема, но ситуацията е същата. Над гредите мисля да си остане с дюшеме.Мазето отдолу имам идея да го превърна в нещо като битов кът и ще е добре гредите да са видими(от части)...Искам обаче между гредите да направя някакъв вид топло изолация.Единствения вариант за който се сещам е да закрепя(как?) фибран от долната страна на дюшемето, който после да измажа и боядисам в бяло, за да придаде малко визуална височина на мазето. Възможна ли е тази "система" за изпълнение? Ще има ли полза от нея? А как ще се "напасва" фибрана, между кривите греди и идея си нямам :-D , но това да кажем, че с повече пипкавост и нерви ще се постигне. Избрах фибрана заради по-малката му паропропускливост и се надявам, че минималните фуги между него и гредите, които в последствие ще бъдат запълнени с някаква смес(каква) няма да са достатъчни за прекалено количество водни пари, които да спомогнат за изгниванете на дюшемето ? Евентуално то може да бъде обработено с нещо дишащо от горната му страна....
unicata - специалист
Колега аз съм арматурист, ще стане номера ама с поне 9-10см плоча, прави се по една греда в двата края и по средата на която да стъпи плочата, слагат се усилители или се реди втора скара. Желязо 6ца или 8ца през 20см (не по рядко, но може по-нагъсто) и нямаш проблем.за един ден работа.
но под тази дебелина аз лично не бих паднал.
успех.
VLADO66 - майстор
Би могло да стане ако под фибрана положиш пана за растерен таван които да ги задържиш за гредите с тънки ъглови первазчета.Така хем ще имаш система която има фаца,хем ще избегнеш мокрите процеси,хем ще избегнеш напукванията от движението на гредите.
Caxo - специалист
Гредите са достатъчно криви и при опит за поставянето на профил пак ще има фуга....

Тема "дюшеме в стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: