Напишете въпрос свързан със санирането.
VLADO66 - майстор
Аз нe бих зaложил нa носeщaтa способност нa eдин кaрaтaвaн, пa мaкaр и зa гипсокaртон.Трябвa дa сe нaпрaвят рeвизионни отвори зa провeркa нa грeдорeдa-дaли e изгнил,нaядeн и т.н.Ако всичко e нaрeд, сe рaзчeртaвaт грeдитe и окaчвaчитe сe хвaщaт зa тях
kam34 - специалист
Гредореда си е наред, от горе гредите са открити и се виждат, няма вредители по тях. Не се виждат само летвите които са наковани и измазани отдолу, но те и не ми трябват. Конструкцията ще я хващам директно за гредите с дълги винтове за дърво или дори шпилки огънати около гредите.
freshenero - специалист
дори шпилки огънати около гредите.[/quote] Е с това вече ще се престараеш.
torbalan - Дървен философ
kam34 написа:
Над гредите е 40 годишна мизерия, квото са докарали вятъра, пилците и мишките :lol: Височина отдолу имам в повече и ми се ще да завивам отдолу без да бутам замазката че няма изчистване 3 месеца после. Идеята ми е да не излиза топлото навън (нагоре).
ми значи точно ватата е твоя материал...

нищо живо не се навира в стъклената вата, така че частично може да разкара пилци мишки и т.н. след като я подредиш...
да не говорим пък колко по-лесно ще ти е отгоре...


а за гредорреда - според мен - задължително в гредите... не е чак толкова сложно да се уцелят с някакви достатъчно дълги винтове за дърво....
masterval - майстор
Правил съм го и с вата отгоре и отдолу + г/картон. И само с фибран 2 см отдолу шпаклован с мрежа. Но първият метод е зн. по-ефективен, щом ще го правиш.
VLADO66 - майстор
Аз съм мaлко рeзeрвирaн зa вaтaтa-щe рaзбeрeш чe покривa ти e протeкъл когaто сe нaпои хубaво и цeлия цирк ти сe стовaри нa глaвaтa,
Chefo77 - майстор
При мен също е гредоред. На самите греди са навити окачвачи и на тях - гипсокартон.
По-миналата зима влязох в подпокривното пространство и сложих 2 кАта вата от руло, Isover, 5 см, върху гредите. Оттогава таванът ми е топъл. Ако не се лъжа, мишките не я ядат (не че имам де). Само трябва да си абсолютно сигурен, че отникъде не се просмуква вода. Че доколкото зная тази вата има отвратителния навик да я събира, събира, събира и в един момент да падне със съде таван ...
kam34 - специалист
И аз предпочитам ватата и единственото ми притеснение е от евентуален теч и напояване на ватата с вода. Ако я слагам отгоре при положение че не е опушен покрива по стрехите ми се струва ще ватата може да си абсорбира влагата от въздуха и да се овлажнява и съответно да и намалее изолационната способност. Другото което не ми харесва отгоре да слагам е че гредите са доста дебели и за да се премахна термо мостовете от тях ще трябва да се слага 3 пъти повече вата, после за да може да се ходи по нея трябва да се слага и обшивка от плоскости или дъски при което ще намалее много височината на подпокривното пространство.

Колко са най дългите директни окачвачи в сгънато положение за захващане на профилите. При два пласта вата по 5см. + още 5см. на места за изравняване на нивото отивам към 15см ефективна височина :?
EDI - майстор
С рамо 300 май бяха най-дългите.
kam34 - специалист
Ше се огледам за по дълги, дори и 20см рамо ме устройва.

Тема "Изолация на таван от гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: