Напишете въпрос свързан със санирането.
nautilus33 - майстор
Да, поповете ще ти пречат, за това пода трябва да е над тях или наравно с тях, но по-добре над. Т.е. ще ги изгубиш тия 14см във височина, но в средната част предполагам няма да е фаталано. Правиш скара за да повдигнеш и ковеш отгоре. Но ОСБ не е добър вариант. Ако го направиш на два ката, примерно по 9мм, ще ти излезе почти колкото да го направиш с кофражни платна, ако не е същото. За изолацията не знам, но няма да можеш да сложиш много дебела щом искаш да се виждат гредите. Не знам каква ще е разликата с вата и стиропор, нека някой каже.
pamporov - напреднал
Да повдигна темата. Стара селска къща, таван с гредоред. Мисля върху гредите отгоре да сложа 2 пласта каменна вата с алуминиево фолио, като фолиото ще е от едната страна към тавана, а от другата към покрива, който е само от греди, летви през 30см и керемиди, тоест ветрилник. От към стаите е направен окачен таван с гипскартон с каменна вата, но искам още по-добра изолация. Някакви съвети или идеи за каменната вата с алуминиево фолио?
Hursa - майстор
Алуминиевото фолио под каменната вата, която ще поставите върху таваните на помещенията? И от долу имате гипсокартон с каменна вата? Не е добра идея, според мен.
Минерялна вата, на два пласта, но без фолио. Покрита с паропропусклива мембрана - според мен, така би трябвало да се направи.
pamporov - напреднал
Благодаря! А дали няма да е по-удачно вместо каменна вата, да се положи стъклена? Понеже миналата есен имах някакви "гости", доста шумни, вероятно съсели. Слагах разни устройства, отрови, сякаш изчезнаха, засега. Та стъклената вата съм чувал че не била гостоприемна за такива неканени "гости".
Hursa - майстор
Това деление на минерална и "стъклена" вата е условно, до колкото знам. Не мисля, че би се харесала, както едната, така и другата на тези животни. Някой предпочитат тази на руло, че по-лесно се поставя и не е на много "парчета". По рехавата е с по-лоши топлоизолационни качеста, обикновено, но е по-евтина. А защо мислехте за алуминиево фолио?
pamporov - напреднал
Сега като се замисля, просто ми попадна в един сайт, вата със залепено фолио от едната страна. То било за топлоизолации на отоплителни системи, аз си мислех за водоизолация отгоре. Сега като попрочетох, тази мембрана която предлагате май ще е най - удачна за водоизолация от горната страна. В един друг форум пък четох че гризачите нищо не ги спирало. ДАже ватата им предоставяла комфорт.........не знам и аз.....
pamporov - напреднал
пон мар 01, 2021 6:08 pmHursa написа:
Това деление на минерална и "стъклена" вата е условно, до колкото знам.....
Не. Има каменна и стъклена. И двете са минерални. Стъклената не е като тази от миналия век обаче.
kr1100 - майстор
pamporov .... Има каменна и стъклена. И двете са минерални. Стъклената не е като тази от миналия век обаче.[/quote написа:

С различни макс. работни температури са.
i.i.ivanov - напреднал
Здравейте , и на мен ми предстои да изолирам покрива. Сотуацията е следната погледната от стаята към тавана. Гипсокартон захванат директно за гредите , между тях има стъклена вата а над тях (на пода на покрива) са наковани дъски. Искам да сложа допълнителна изолация. Идеята е да сложа на пода на покрива върху гредите фибран ( с цел да може да се стъпва за да се слагат багажи ) но ме притеснява дали тези дъски които ще останат междъ фибрана и ватата няма да задържат влага и да почнат да гният ?
Другата ми идея е вместо на пода , да сложа фибрана( там вече може да е и каменна вата) между гредите под покрива/керемидите. Отгоре надолу има керемиди , тачки , черна хартия , и осб което ляга на гредите на покрива.

Тема "Изолация на таван от гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: