Напишете въпрос свързан със санирането.
kam34 - специалист
На пролет мисля да топлоизолирам таваните на втория етаж от къщата ми. Тавана е гредоред - греди под тях наковани летви и измазани с вар с калчища :shock: Гадост велика постоянно се пука и бели вар, а зимата просто няма стопляне, топлото си бяга нагоре. Тавана отгоре е общо взето неизползваем и доста ветровит. Мисля да изолирам от вътрешната страна имам достатъчно място 2.80м. Въпросът е с какво и как :?

1вариант - гипсокартон на метална скара, над него два пласта по 5см каменна вата. Как се поставя ватата в случая. Кое е по лесно вата на плочи и завинтване към гредореда или вата на рула :?

2вариант - 5см стиропор, директно под тавана захванат с винтове за дърво на сухо без да го лепя, върху него 3-5см фибран също завинтен за гредореда. Фугите между платната запълнени с пяна. Тавана се затваря с гипсокартон на метална скара.

Кое е по добрият вариант относно топло изолацията. Трябва ли да има пароизолационна преграда и къде. Покрива по принцип е ремонтиран преди 2 години и за сега няма течове. Страх ме е че ако го направя с вата и при евентуален теч някога, ще прогизне ватата и не ми се мисли каква чудесия ще ми се отвори.
valentin112 - специалист
+1 за вата и гипскартон, но нека специалистите да кажат.
kam34 - специалист
Това последното мога да го прежаля да го сложа в баня, ама да правя тавани на стаите с ПВЦ плоскости нещо не ме кефи.
freshenero - специалист
Вата и гипсокартон
kam34 - специалист
А каква е технологията за поставяне на вата.
VLADO66 - майстор
Нaд грeдитe имa ли нeщо?
torbalan - Дървен философ
вата, ама над гредите...
и гипсокартон за таваните :)

аз лично слагам по три пласта вата ;)
zil157 - специалист
kam34 написа:
Това последното мога да го прежаля да го сложа в баня, ама да правя тавани на стаите с ПВЦ плоскости нещо не ме кефи.
Виждали ли сте го реално как изглежда?Весела Коледа!
kam34 - специалист
Над гредите е 40 годишна мизерия, квото са докарали вятъра, пилците и мишките :lol: Височина отдолу имам в повече и ми се ще да завивам отдолу без да бутам замазката че няма изчистване 3 месеца после. Идеята ми е да не излиза топлото навън (нагоре).

Тема "Изолация на таван от гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: