• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Напишете въпрос свързан със санирането.
yanko78 - специалист
Здравейте колеги, имам питане по темата. Изчетох е цялата и не можах да си отговоря на въпросите за моято ситуация. Живея в тухлен блок и имам проблем с отоплението. Апартамента е вътрешен, но има и външни стени-не изолирани. Общо взето ползваме една от спалните и кухнята скоято е като всекидневна. Спалнята /16 кв.м./ е "топлим" с висок клас климатик панасоник и смея да кажа, че мръзнем. Кухнята и тя 15-16 кв.м. с един конвектор, там също мръзнем. Проблема е, че под нас и над нас не се обитават апартамевтите и не се очаква да се обитават. Миналата година плащахме по над 300 лв ток и мръзнахме. Конкретно въпроса ми е или по скоро дали правилно съм решил:

Мисля на таваните като начало да налепя 5 см. фибран, да го дюбелирам, шплакловам и боядисам. За в бъдеще, на апартамента под нас, да направя същото упражнение с цел да "не смуче" на доло.

Правилно ли ми е решението до момента и има ли по надежден и успешен вариант. Честно казано не ми се слага картон, намаляне на височината в стаите и вата примерно.
infomar
Вкъщи ползваме два климатика за отопление на общо 35-38 квадрата от горе с кара таван и не плащаме повече от 150 в най-студените месеци включително бойлер, перални осветление и други консуматори при целодневно обитаване и 21-23 гр. с пластмасова дограма. Чудно ми е как така при вас е двойно. :?:
Сложи една "джаджа" дето мери киловати на единият климатик и виж какъв разход имаш за седмица.
Във форума се е утвърдило мнението за таван да се ползва вата.
Виж темите за прилагане на "депрон 6мм." за вътрешна изолация във форума - аз съм доволен в другият апартамент.
Последна промяна от infomar на нед ное 20, 2016 5:02 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
yanko78, можете да изолирате тавана си, но дали със 5 см фибран или с 5 см минерална вата + ГК свалянвто на нивото няма да е критично.

Апартамента под Вас, Ваша собственост ли е та спокойно можете да се разпореждате и изолирате? Ако не е, не сте ли се замисляли да монтирате изолация на Вашият под? Разбира се това е свързано с къртене и ремонт. Но и изолирането и оправянето на тавана под Вас пак ще означава значителен разход.
Hoвoceлckи - майстор
Аз съм с 2 см стиропор на тавана, залепен "на гребен", без дюбелиране. За мен е достатъчно. Иначе - "колкото повече ..." . Последното полезно нещо в случая е да изолираш тавана на долния съсед. Помисли за външните стени. Не казваш нищо за дограмата?
yanko78 - специалист
Hoвoceлckи написа:
Аз съм с 2 см стиропор на тавана, залепен "на гребен", без дюбелиране. За мен е достатъчно. Иначе - "колкото повече ..." . Последното полезно нещо в случая е да изолираш тавана на долния съсед. Помисли за външните стени. Не казваш нищо за дограмата?
Дограмата е PVC на 3-4 години, мисля рехау.
шоп написа:
yanko78, можете да изолирате тавана си, но дали със 5 см фибран или с 5 см минерална вата + ГК свалянвто на нивото няма да е критично.

Апартамента под Вас, Ваша собственост ли е та спокойно можете да се разпореждате и изолирате? Ако не е, не сте ли се замисляли да монтирате изолация на Вашият под? Разбира се това е свързано с къртене и ремонт. Но и изолирането и оправянето на тавана под Вас пак ще означава значителен разход.
Апартамента под нас не е наша собственост. Блока е на 20 години и никога не е живяно и не мисля, че в близко бъдеще ще живее някого. Мисля, че не би било проблем да му изолирам и шплакловам тавана. Като разход не мисля, че ще ми е значителен, по скоро дали ще има ефект. Настилките при нас са завършени и е изключено да се правят наново. Не съм наясно и ми е интерекно 5 см фибран спрямо 5 см вата каква ще е разликата. Заради климатика не ми се ще да свалям повече, че ако е повече ще трябва и него да свалям на доло.
infomar написа:
Вкъщи ползваме два климатика за отопление на общо 35-38 квадрата от горе с кара таван и не плащаме повече от 150 в най-студените месеци включително бойлер, перални осветление и други консуматори при целодневно обитаване и 21-23 гр. с пластмасова дограма. Чудно ми е как така при вас е двойно. :?:
Сложи една "джаджа" дето мери киловати на единият климатик и виж какъв разход имаш за седмица.
Във форума се е утвърдило мнението за таван да се ползва вата.
Виж темите за прилагане на "депрон 6мм." за вътрешна изолация във форума - аз съм доволен в другият апартамент.
Факт е, че плащахме толкова и казвам, че мръзнахме. Предполагам загубите са големи и за това си мисля като начало за изолация на тавана. За външна също съм ЗА, но уж сме удобрени за цялостно саниране на блока и затова се спирам. Благодаря за насоката за депрон, ще потърся темите свързани с него.
На първо време най лесно ми се виждам да командировам бебо при баба и докато не е сковало да лепа, дупча и шплакловам.
infomar
yanko78 написа:
.....Не съм наясно и ми е интерекно 5 см фибран спрямо 5 см вата каква ще е разликата. Заради климатика не ми се ще да свалям повече, че ако е повече ще трябва и него да свалям на доло. ..
Аз бих поставил фибран 5см. на гребен на тавана с мрежа/замазка а на стените депрон 6мм. пак с мрежа и гипсова замазка. Поне с 1/3-та ще намалиш консумацията. По темата има писано много и специалистите съветват за минерална вата като по-безопасна. За мен хамалогията с нея е по-голяма, и общите разходи също, ефекта еднакъв.
8180 - майстор
6мм. Депрон е по-скоро декорация и не си струва усилията, ако не е съчетано с друг ремонт.

П.П. Да попитам - "последен етаж", пък "апартамент отгоре"?
yanko78 - специалист
infomar написа:
yanko78 написа:
.....Не съм наясно и ми е интерекно 5 см фибран спрямо 5 см вата каква ще е разликата. Заради климатика не ми се ще да свалям повече, че ако е повече ще трябва и него да свалям на доло. ..
Аз бих поставил фибран 5см. на гребен на тавана с мрежа/замазка а на стените депрон 6мм. пак с мрежа и гипсова замазка. Поне с 1/3-та ще намалиш консумацията. По темата има писано много и специалистите съветват за минерална вата като по-безопасна. За мен хамалогията с нея е по-голяма, и общите разходи също, ефекта еднакъв.
И аз така си го представях. Чудя се само дали да не взема да разлепя тапетите на двете външни стени и да сложа вътрешна на тях, но по спомен или някъде съм чувал, че когато има външна /която очакваме/, не било хубаво и вътрешна да има. Така ли е в действителност?

Ще има ли полза ако изолирам по същия метод на комшията под мен тавана? Ясно е, че топлото отива на горе, но от долу като не се обитава имам чувството,че направо смуче яко студ, с чехли не се трае.
8180 написа:
6мм. Депрон е по-скоро декорация и не си струва усилията, ако не е съчетано с друг ремонт.

П.П. Да попитам - "последен етаж", пък "апартамент отгоре"?
Не е последен етажа, никъде не се споменава, че е последен. Апартаментите под мен и над мен не са обитаеми. Може ли повече яснота за депрона и Вашето предложение за стени какво е?
8180 - майстор
yanko78 написа:
Не е последен етажа, никъде не се споменава, че е последен.
Е, в заглавието го има. :)
ОК! Не е фатално.
Помислих си да не е от тия модерните с мансардни етажи, да имаш тераса отгоре, че там е по-сложно.
yanko78 - специалист
Ако изолирам с 5 см фибран, на комшията под мен тавана, дали ще има ефект при мен? Ще припомня, че не се живее и не мисля, че ще заживее някой скоро.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Изолация на таван - последен етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: