• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Напишете въпрос свързан със санирането.
torbalan - Дървен философ
zack написа:
Последно, като изключим споровете, някой може ли да даде съвет по моето питане, защото продължавам да съм объркан :?
Гипсокартон и вата. 20 см. не е много, така че ако има място - слагай.

За вода (влагата не е чак такава драма, но виж водата е друго нещо) трябва да се погрижиш да НЕ протича. Имали вода - все от някъде ще избие...

Ако пък сложиш EPS или XPS, освен това че са потенциално опасни, и разчиташ да не пропуснат вода от към тавана в случай на теч - такъв жабарник ще завъдиш, че ти е бедна фантазията...

Гипсокартон се ремонтира, не е толкоз страшно ако протече :)

Важното е да не тече редовно.
zack - специалист
А какво ви е мнението за изолация на таван с Мултипор? Интересно ми е, какво мислите.
Засега съм се спрял на каменна вата, но искам да обмисля всички варианти :partyman:

Т.е. искам да чуя какви недостатъци има. За да мога да взема информирано решение :?
8180 - майстор
zack написа:
Т.е. искам да чуя какви недостатъци има. За да мога да взема информирано решение :?
Не знам колко ще те информирам.
Итонг минават за "сериозна" фирма, но представянето на Мултипор направо ме умилява:
1. Според мен няма универсални материали, които да стават едновременно за външна/вътрешна ТИ.
2. Рекламираното "дишане" липсва като параметър в Техн. спецификация, освен това НЕ Е задължително предимство за вътрешна ТИ, както се рекламира. Сигурно неслучайно в "Референтните" им обекти има няколко подземни гаража и стълбище, което НЕ Е вътрешна ТИ (както пишат) и само ЕДИН апартамент.
3. Относителното тегло 100kg/m3 силно ме съмнява и по-скоро е груба грешка - Тивитът на Гечев е 370, а стиропорът ~30.
4. Ламбда = 0,045 W/m*K също ми е супер съмнителна. При Тивита е 0,1 въпреки "стиропорените" гранули.
5. Не открих Сертификат/Протоколи от изпитвания - ако ги имаха, щяха да ги покажат в потвърждение на "рекламата" си.

НЕ ТВЪРДЯ, че материалът е лош, но не откривам потвърждение на обратното, както и техн. грамотност в представянето.
Обикновено отбягвам подобни производители без подробни проучвания.
ni1986 - напреднал
Клипове и инфо в нета колкото искате.
Относно коеф. на паропропускане на водните пари = 3.
За теглото наистина е супер лек материал.
Относно сертификатите и изпитвания имат всичко в сайта.

Прикачен файл

Boshura_Multipor_vatreshna_izolacia_2013.indd_010.jpg
8180 - майстор
ni1986 написа:
Относно сертификатите и изпитвания имат всичко в сайта.
Дай линка, ако не те затруднява. Това, което си показал го гледах икоментирах.
Последна промяна от 8180 на пет фев 19, 2016 9:14 pm, променено общо 1 път.
gechev - специалист
8180, никой от производителите няма да ти покаже протокол за изпитване. Не е задължен. Длъжен е да издаде "Декларация за съответствие". Протокол от изпитване може да ти даде само български балък производител, като мен. Ние българите раздаваме протоколи и сертификати, като луди само и само да се докажем. Накрая и декларации даваме. А чуждите масово лъжат. Лъжат, като за последно, ама са маркиииии и могат да си го позволят. Най нагли са от Луковит. Правят всички на балъци особенно след последните промени в Наредба 7. Прави са, като има лакоми проектанти. Колкото до Мултипор. Направен е за участие в Санирането и няма лошо но го изритаха стиропораджиите. Итонг отвърнаха на удара чрез Пожарната. От скоро проектантите са задължени пространствата над кухните да се изолират с Мултипор. Шоуто продължава.
А иначе една корекция. ТИВИТ има маса 320 кг/м3 и коефициент на топлопроводност - 0,078 W/m.K и в този вид материала е предназначен за производство на термоизолационни зидарски блокчета без нужда от монтаж на допълнителна термоизолационна система. По желание на клиента /поръчка/ само правим плочи за вътрешна употреба с цел заместване на хастарната мазилка но с повишена топло и шумоизолация. Повечето поръчки са за вили или къщи с непостоянно пребиваване, като се цели моментално затопляне и се избягва дългото затопляне на стените и акумулирането на топлина в тях. Можем и сме произвеждали плочи с маса 100 кг/ м3 но нямаме намерение да участваме в държавни поръчки. Още повече, че сме наематели на пълния успял бизнесмен. :lol:
8180 - майстор
gechev написа:
А иначе една корекция. ТИВИТ има маса 320 кг/м3 и коефициент на топлопроводност - 0,078 W/m.K
Докато четох "Българското техническо одобрение", предоставено от ni1986 и обърквайки се (аз ли съм луд или ме правят) си мислех, че ти можеш да ни светнеш.
Ако случайно си го прегледал, разсей моля те усещането ми за "пълна пор**графия" (да не търся др. дума). Защо няма "изискване" и някъде наоколо " изпитано, декларирано, др." за конкрентния материал? Много ми напомня етикетите на храните уж всичко написано по Норматив, а като хапнеш - боклук (и кучето не го иска).
Както и да е, отклоняваме темата, ама уж по питането за Мултипор.

Знаеш, че съм четящ "заядливец", та още един минус за проф. Назърски си записах.
И твоите данни също ги чета от една твоя брошурка (на 4-5 год.) - не си ги измислям. Записвам си новите. :)

ВЕрно ли може да се направи от " цимент, пясък, вар и вода" плоча 100kg/m3, някъде се хвалят - "без фибри"?

И да се "заям" с ni1986, че нещо пристрастно-рекламно ми звучи:
БТО се издава когато няма Европейско подобно (СЕ).
В "Наредбата за съществените изисквания .....", по която се издава ПИШЕ:
Чл. 51. (2) .................
Поставените знаци означават, че продуктите са с оценено съответствие с българските технически спецификации и по никакъв начин не трябва да наподобяват СЕ маркировка за съответствие.

Да попитам кого и защо заблуждаваме с маркировка СЕ още на първа страница на предоставения документ?
ni1986 - напреднал
Няма смисъл да се ''заяждаш'', защото аз не рекламирам и препоръчвам/не препоръчвам използването на системата. Исках просто да дам информация, която да е в полза на питащия. Относно въпроса за БТО мисля, че не аз съм човека който може и трябва да отговаря на него. Относно обемното тегло - една плоча 5 см тежи 1,5 кг - теглил съм от любопитство и аз като теб не вярвах. Повтарям казвам го, защото съм го видял, а не да рекламирам нещо.
gechev - специалист
Разговарял съм с Професора и няма високо мнение за Мултипора. И аз се чудя защо влизат с БТО, като все пак това е вид автоклавен газобетон, който би трябвало за него да има евростандарт. Не съм разглеждал евростандартите на автоклавния газобетон и може би има някъква граница, примерно на натиск. Не знам, а иначе могат да си слагат евромаркировката СЕ, ако произвеждат Мултипора с въведена Система за производствен контрол, което мисля, че е истина. Тази система има за цел да подържа Стандарта или БТО- то винаги в доказаните по протокол данни, а тук са замесени редица фактори, като тегло, якост, входящ контрол на суровини, енергия, ОТК, партидни номера, опаковка, сключен договор за рециклаж на опаковката и ред, и ред други "простотии". Тя струва доста пари на подържащия. Трябва да имаш лаборатория за самоконтрол, ако нямаш плащаш /като мен/ за такава на тримесечие. Два пъти годишно се калибрират кантари от фирма с лиценз /по 1500 лв./ Трябва специално за СЕ маркировката да имаш назначен човек на заплата да води цялата бумащина по подръжка на въведената Система.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Изолация на таван - последен етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: