Напишете въпрос свързан със санирането.
Гост
Имам необходимите машинки за направа на алуминиева дограма
но незнам как стават самите сглобки. Мисля че имаше някакьв
такьв зададен вьпрос но не открих отговор.Искам да си направя
веранда Някои ако знае нешто моля ви помогнете , и сьс снимки
ако имате вьзможност
velsi - Почетен майстор
Мога да помогна за сглобките. За съжаления нямам с какво да снимам. Ако се опиташ да опишеш конструкцията и профилите, които възнамеряваш да използваш мисля, че ще е много по-лесно. Ако пък направиш чертежче някакво - още по-добре.
Гост
Верандата е за панелен блок , права с 5 крила 2 отваряими , отгоре
в единия краи с одушник стандартно отваряне. За профила мисля да
е с 3 камери ако е по добре. Стьклопакет без термо мост . Незнам
дали те олеснявам чертеж не успях да изпратя.
velsi - Почетен майстор
От написаното разбрах някои неща, някои не твърде. Трябва да уточниш от какви профили (каква серия) ще се работи, защото от това най-вече зависи какви ще са сглобките.
Гост
За профилите допьлнително щте напиша за да видя какви точно мога да намеря че сьм от провинцията. Благодариа предварително.
velsi - Почетен майстор
Най-разпространеното, с което в момента се работи това са профилите от мини серията на Алумил и техния турски еквивалент. Практически не се различават по нищо (вторите са произведени в турция по спецификацията на първите и практически са еднакви). Другото, което може да се намери са системите на Етем, произвеждани в България. Пак най-използвана е мини серията, предвид по малкото тегло на профилите и оттам по-ниската цена. Всичко казано до тука се отнася за "студен" профил (без прекъснат термомост). Ако смяташ да използваш нещо друго, то трябва да се изясни какво.
Ако искаш да можеш да качваш чертежи и снимки мисля, че ще трябва да се регистрираш.
Гост
Профилите ще са турски това поне го знам защото фирмата от която ще ги взема работи с такива а самия профил мисля да е бес термо мост
защото на стаята пред терасата имам pvc прозорец
Гост
Помьчих се да пусна и чертеж но не успях . Мисля чесъм регистриран
но незнам как става точно прехвърлянето от моя компютът къ този адрес но за това ще се поинтересувам
velsi - Почетен майстор
В такъв случай ще ти трябват сглобки тип: голямо "Габи" за касата и MS04 за крилото. Панти, дръжки за отваряемите части ако са големи или "аеропланка" ако са малки, гумени уплътнения за отваряема и неотваряема част. Общо взето там откъдето ще купуваш ще ти кажат какво ще ти трябва и ще ти обяснят. Ако после срещнеш трудности - питай.

Тема "вьпрос за алуминиева дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: